HaberlerKripto Para Haberleri

Barry Silbert, Kripto Paralarda Bir Sonraki Hamlenin Tamamen Borsalara Bağlı Olduğunu Söyledi

Digital Currency Group’un CEO'su kripto paraların bir sonraki hamlesinin tamamen borsalara bağlı olduğunu belirtti.

Digital Currency Group’un Kurucusu Barry Silbert sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda”Kripto paraların nereye gideceği tamamen borsaya bağlı” ifadelerini kullandı.

Silbert’in son açıklaması, Twitter’da mevcut kripto piyasasındaki yatırımcıların uzun vadeli yatırımcılar olduğunu söyledikten sonra geldi.

Piyasadaki düşüşe tepki gösteren Silbert , birçok kripto para yatırımcısının doğru olanı yaparak uzun vadeli yatırımcılar haline geldiğini belirtti .

Mayıs Ayı Borsalar İçin İyi Geçmedi

Her iki piyasa da milyarlarca dolar tasfiye edildiği ve bir dizi düşüş yaşandığı için bu ay kripto ve hisse senetleri için iyi geçmedi.

Borsadaki düşüş, yatırımcıların artan enflasyonist baskı endişeleri de dahil olmak üzere, Fed’in varlıklara olan desteğini geri çekmesine neden olabilecek çeşitli faktörlerden kaynaklandı.

Diğer yandan, kripto para piyasasının son dalgalanması, Çin’in geçen Çarşamba günü yeniden ortaya çıkan kripto yasağı ve ilgili düzenleyici konulardaki uzun FUD geçmişi tarafından tetiklendi.

Çin’in kripto para birimlerine yönelik katı önlemleri mevcut piyasa düşüşünde oldukça etkili olsa da, popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla‘nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, geçtiğimiz hafta tweet serileriyle kripto fiyatlarını sallamaya devam etti.

Hisse senetleri ve kripto para birimleri, geçen haftanın büyük düşüş trendinden sonra bugün kademeli olarak toparlanmaya başladı. Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlemleri bu sabah hafif bir artış gördü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu