HaberlerKripto Para Haberleri

Bank Of America Kendi Araştırma Ekibi İle Kripto Paralara Derin Bir Dalış Yapıyor

Bank Of America kripto para birimlerini araştırmak için özel bir ekip oluşturdu

Bloomberg’in bugün paylaştığı bir rapora göre Bank Of America, özel bir kripto para birimi araştırma ekibi oluşturdu.

Bank Of America (BofA) Global Research başkanı Candace Browning, kripto paraları en hızlı büyüyen teknolojilerden biri olarak nitelendirdi.

Browning diyor ki:

Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blok zinciri uzmanlığımız sayesinde düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız.

Araştırma ekibine, bankanın Veri ve İnovasyon Strateji Grubunun kurucu üyesi olan Alkesh Shah liderlik edecek. Bununla birlikte, CEO Brian Moynihan’ın son kongre ifadesine göre, BofA kripto para yatırım yasağını hala yürürlükte tutuyor.

Moynihan’ın konu hakkında ”Şu anda, kripto para birimlerine yönelik kredi vermiyoruz ve önceliği kripto para birimi veya kripto para ticareti olan şirketlere bankacılık hizmeti sağlamıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase CEO’su Brian Armstrong‘da ABD’nin dijital para (CBDC) yarışına katılmak için çalışmalara başlayacağının sinyallerini vermişti.

Görünüşe göre ABD, kripto para birimlerini araştırmaya ve kendi dijital parasını hayata geçirmeye yönelik adımlarını hızlandırıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu