Bitcoin HaberleriHaberler

Bank of America Bitcoin Vadeli İşlem Ticaretini Onayladı

Bank of America'nın, bazı müşterilerinin Bitcoin vadeli işlemleri yapmasına olanak tanıyan yeni bir hizmet başlattığı bildiriliyor.

Amerika’nın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Bank of America, Bitcoin kripto para birimine karşı uzun süre olumsuz bir tutum sergiledikten sonra 180 derece dönüşünü tamamlamış görünüyor.

Aktarılan son bilgilere göre kuruluşun Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin ticaretini onayladığı iddia ediliyor. Kripto para alanında faaliyet gösteren popüler medya kuruluşu CoinDesk , Wall Street devinin bazı müşterilerinin BTC vadeli işlemleri yapmasına olanak sağlayacağını bildirdi .

Kaynaklardan biri, bazı müşterilerin CME vadeli işlemlerini kullanacak olan BofA platformu aracılığıyla Bitcoin kripto para birimiyle etkileşime başlamış olabileceğini belirtti.

Bu gelişme, dev bankacılık kuruluşunun kripto para birimi endüstrisine odaklanan özel bir araştırma ekibi kurduğunu söyleyen başka bir raporun yayınlanmasından sadece bir hafta sonra geldi.

[affiliate_news2 id=”4003″]

Bankanın geçmişte Bitcoin’i en çok eleştirenler arasında yer aldığını belirtmekte fayda var. Banka, bu yılın başlarında, BTC’nin “çok değişken” olduğu için bir değer deposu olarak başarısız olduğunu iddia ettiği bir makale yayınladı.

Bank of America geçmiş senelerde, müşterilerin BTC ile ilgili işlem yapmasını engelledi. CoinDesk’in raporunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Bitcoin fiyatı aniden 1.000 Dolar arttı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu