Bank of America analistleri Solana’nın zaman içinde Ethereum’dan pazar payı alabileceğini söyledi

Bank of America analistleri Solana’nın zaman içinde Ethereum’dan pazar payı alabileceğini söyledi

Solana (SOL), son 24 saat içinde piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında en çok kazananlardan biri oldu. SOL fiyatı, 130 Dolar destek seviyesinden büyük bir sıçrama yaptıktan sonra bugün sabah saatlerinde %8‘in üzerinde artışla 152 Dolar’a yükseldi.

Bank Of America analistleri, Solana’nın Ethereum’un akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri arasında lider olarak mevcut konumunu bile yerinden edebileceğini söyledi.

Bank of America, Solana Vakfı üyesi Lily Liu‘yu ağırladıktan sonra bir araştırma notunda müşterilerine ölçeklenebilirlik, düşük işlem ücretleri ve kullanım kolaylığı sağladığı için Solana blok zincirinin “dijital varlık ekosisteminin vizesi” olabileceğini ifade etti.

Solana, lansmanından bu yana özellikle 2020‘de güçlü bir şekilde benimsenmeye başladı. Analist Alkesh Shah, Salı günü yayınlanan notta Solana’nın 5,7 milyondan fazla NFT basmak için kullanıldığını yazdı. Banka, Solana’nın mikro ödemeler için optimize edildiğini dile getirdi.

Shah, “Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor. Ethereum ise ağ tıkanıklığı dönemlerine ve bazen gönderilen işlemin değerinden daha yüksek olan işlem ücretlerine yol açan ölçeklenebilirlik pahasına ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik veriyor” Dedi.

Bank of America, Solana ve diğer blok zincirlerinin zaman içinde Ethereum’dan pazar payı alabileceğini, kullanıcı kabulü ve geliştirici ilgisi ile kendilerini ayırt etmeye başlayacaklarını söyledi.

Bununla birlikte, SOL bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor ve CoinGecko’dan alınan verilere göre coin, Kasım 2021’in en yüksek seviyesi olan 260 dolardan yaklaşık %40 düştü.