Altcoin HaberleriHaberler

Balinalar ve Yatırımcılar Arasındaki Likidite Değişikliği

Nicholas Merten, Balinalar ve yatırımcılar arasındaki likidite değişikliğini açıkladı. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda büyük ilgi gören kripto para uzmanı Nicholas Merten, kripto pazarındaki likiditenin Bitcoin’den altcoinlere kaydığını söylüyor. Ünlü analist bunun yanında balinalar ve yatırımcılar arasında ki değişikliklere de değindi.

Merten, Youtube abonelerine BTC’nin çılgınca yükseliş modelinin kesintiye uğradığı Nisan ayının ortalarına kadar, 2021 senesinin ilk birkaç ayında sürekli olarak daha yüksek fiyatlara ulaşan bir modele odaklanıyor. Ünlü stratejist konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Trend tersine dönüyor ve likidite piyasanın dışına çıkmaya başlıyor. Ya insanlar para kazanıyor ve oyuna geri dönmüyor ya da başka bir yere gidiyor. Balinalardan günlük yatırımcılara kadar kripto para piyasasında bu durumda çoğu insan sermayelerini diğer kripto para birimlerine devrediyor. Yani altcoinlere…”

Balinalar ve yatırımcılar gözlerini büyük oyunlara dikti

Nicholas Merten, Ethereum’un (ETH) Nisan ayında elde ettiği kazançları geride bırakacağını dile getirdi. Analist ETH’nin daha ileri bir hızlanma için hazırlandığını öne sürüyor. Bunun yanında, LTC / BTC paritesinin etkileyici kazançlar elde etmeye hazır olduğuna dikkat çekiyor.

Merten ek olarak en iyi oracle projesi Chainlink’ten (LINK) son derece ümitli. CoinGecko’ya göre,  LINK son yedi günde % 32,3 artış gösterdi.

Bunun yanında, genel bir sektör olarak merkezi olmayan finans (DeFi), yeni bir yatırım dalgasının ortasında yatırımcılara daha fazla BTC kazanmaları için avantajlı bir fırsat sunuyor.

Popüler kripto para uzmanı, balinalar ve yatırımcılar gözlerini hala büyük hacimli oyunlara dikmiş olsa da, orta ve küçük ölçekli projelerin yakın gelecekte güçlü bir performansla karşı karşıya kalabileceğine dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu