Altcoin Haberleri

Balinalar, Hacklenen O Altcoin’i Zararına Satmaya Başladı!

2023’te tanınan olan yeni göğüs token Pepe (PEPE), bugün resmi Telegram hesabının hacklendiğini bildirdi. En büyük yatırımcıları, hack haberinin akabinde merkezi borsalara altcoin yığmaya başladı.

Hack haberini borsalara taşınan yüklü ölçüde altcoin takip etti

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, PEPE takımı günün erken saatlerinde bir Telegram hack olayı raporladı.

Hack haberinin akabinde devasa bir altcoin balinasının 726 milyarlık PEPE satışı dikkat çekti. Balina, bu PEPE satışının karşılığında 345,7 Ethereum (ETH) elde etti. Balina daha sonra elindeki ETH’leri Coinbase cüzdanına sabitledi.

CoinGecko’nun son datalarına nazaran PEPE şu anda 0.000000786210 dolardan süreç görüyor. Satışlara karşın son 24 saat boyunca yatay hareket etti. Fakat bu balina davranışının tesiri, memecoinin piyasa dinamikleri aracılığıyla dalgalanmalar yaratıyor.

PEPE’nin fiyatı 7 Eylül’de %3,48’lik kısa bir artış gördü. Lakin daha sonra tekrar süratle 0,0000007857 dolara geriledi. Bu muhtemelen değerli bir PEPE sahibinin 762 milyar tokenını ziyanına sattığını gösteriyor.

Teknik tahliller PEPE için neler söylüyor?

PEPE’nin Nisan ayından bu yana kripto piyasasındaki seyahati dikkat cazipti. Yalnızca internet kültürünün bir sembolü haline gelmekle kalmadı. Yeni göğüs token, birebir vakitte merkezi olmayan finans dünyasında büyüleyici bir deney haline geldi.

PEPE yatırımcıların hayal gücünü etkilemeye devam ederken, fiyatı yakınlaşan bir üçgen formasyonun içinde sıkışıyor. Başka bir rapor, bu model bozulmadan kaldığı sürece altcoin fiyatının önümüzdeki günlerde yatay hareket etmeye devam edebileceğini öne sürüyor. Bu durum tüccarları tehlikeli bir durumda bırakıyor.

PEPE’ye ait olumsuz bir bakış açısına sahip trader’lar için son balina süreci cazip bir fırsat sunabilir. Kimileri, muhtemel bir çöküşü öngörerek altcoin üzerinde short durum fırsatları gözlüyor. Bu düşüş eğilimi devam ederse rapor, PEPE’nin fiyatının %10’a kadar düşme ihtimali kelam konusu. Bu da ruhsal dayanak düzeyi 0,0000007 dolara yol açacak.

Pepe Coin’in Telegram kanalı risk altında

Bugün PEPE’yi çevreleyen haberler Telegram kanalıyla ilgiliydi. Takımın resmi açıklamalarına nazaran, eski Telegram hesabı ele geçirildi ve “artık” onların denetimi altında değil. Güncelleme, “lordkeklol” isimli hesabın, dolandırıcılık teşvik eden, insanları aldatan ve öbür kripto para ünitelerini piyasaya süren yetkisiz bir kullanıcı tarafından hücuma uğradığını söyledi. Hack haberi, altcoin piyasasına şok dalgaları yönderme de kâfi oldu.

Son olarak, PEPE, mevcut kurucuları ortasında bir çatışma yaşıyor. 24 Ağustos’ta beklenmedik süreçler gerçekleşti. PEPE kurucusu rezervlerinin tamamını piyasa boşalttı

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu