Altcoin Haberleri

Balinalar Ethereum Satarken Bu 4 Altcoin Boğa Modeli Çiziyor!

On-chain analitik platformu Lookonchain’e nazaran Ethereum balinaları kar alıyor. Analistler ve uzmanlar ise 4 altcoin için yükseliş işaretleri gördüklerini söylüyor.

ETH 1.904 dolara ulaşırken Ethereum balinaları kâr ediyor

Bir Ethereum balinası, ETH fiyatı 1.904 doların üzerine çıktıktan yalnızca 20 dakika sonra Binance’e yaklaşık 44 milyon dolar kıymetinde 23.080 ETH yatırdı. Bu hareket, büyük holder’ların Ethereum’un son devirdeki yükselişinin ortasında kar almaya başladığını gösteriyor. Balinanın Ethereum için ortalama para çekme fiyatı yaklaşık 1.820 dolar düzeyinde. Bu, en son tepe fiyatın epeyce altında olup, risk idaresine muhafazakar bir yaklaşım. Ayrıyeten, fiyat gücü devirlerinde karları kilitleme tercihini gösteriyor.

İlginç bir biçimde, balina Ethereum’daki varlıklarını sistematik olarak azaltıyor. Kripto para ünitesi üst gerçek fiyat hareketi yaşadığında yaklaşık 8.000 ETH’lik kıymetli transferler yapıyor. Bu model, balinanın potansiyel piyasa tesirini ve oynaklığı en aza indiriyor. Ayrıyeten, varlıklarının bir kısmını kademeli olarak tasfiye etmek için stratejik bir atak yaptığını gösteriyor.

PawSwap (PAW) haftalık %40 yükseldi, sırada ne var?

PAW fiyatı haftalık bazda yükseliyor. CoinMarketCap’e nazaran PAW, basın vaktinde haftalık bazda yaklaşık %33’lük bir artışla 0,00000001976 dolardan el değiştiriyor. Nakamura, bu büyük fiyat artışının temel olarak Nisan sonunda başlatılan PAW tokenlerinin stake etme sisteminden kaynaklandığını söylüyor. O periyotta, 1 Mayıs’ta, 200 trilyondan fazla PAW sırf 24 saat içinde stake mukavelesine kilitlendi. Bu tokenlar 13 hafta boyunca stake edildi. Nakamura’nın tweetine nazaran artık, tüm PAW arzının yaklaşık %20’si stake edilmiş durumda. Staking, coinleri süreksiz olarak tedavülden kaldırarak kıtlıklarını artırıyor. Nakamura, görünüşe nazaran yakın gelecekte fiyatın daha da yükselmesini beklediği için “to the moooon” halinde bir tweet attı.

Ethereum rakibi Solana yükselişte canlanma görüyor

Kripto para ekosistemi, çalkantılı bir hafta sonunun akabinde olumlu bir büyüme süratiyle açıldı. Solana (SOL) da istikrarlı kaybından kurtuldu ve müspet bir büyüme yolunda ilerliyor. Yeni bir haftanın şekillenmeye başlamasıyla birlikte kripto analisti Godfrey Benjamin’e nazaran, piyasanın ivme kazanması için gözler birtakım altcoin’lerin üzerinde olacak. Solana, bu bahiste en güzel seçimler ortasında yer alıyor. Bunun nedeni, protokolün daha fazla gerçek dünya yararı sağlamaya çalışırken geliştirici merkezinin büyümesini desteklemeye yardımcı olması. Geliştirici faaliyetlerinin temettüleri, SOL fiyatı üzerinde kapsayıcı bir tesirle bu haftadan itibaren ortaya çıkmaya başlayacak.

DOGE cüzdanlarının yaklaşık %40’ı kârlı hale geliyor

Ticaret hacmi, bir kripto paranın yararını ve baskınlığını pahalandırmak için değerli bir on-chain metrik’tir. Dogecoin’in ticaret hacmi son 24 saatlik periyotta 231,95 milyon dolara ulaştı. Böylelikle, rakipleri Shiba Inu ve PEPE’yi geride bıraktı. Dogecoin’in ticaret hacmi açısından hakimiyeti, balinaların faaliyetlerinden kaynaklanıyor. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in bilgilerine nazaran, portföylerinde DOGE tutan büyük cüzdan adresleri, 3 Nisan’dan bu yana varlıklarına daima olarak daha fazla token ekledi.

Balinalar tarafından Dogecoin birikimi

Üç farklı segmentte 1.000 ile 1.000.000 Dogecoin tutan balinalar, 3 Nisan’dan bu yana göğüs coin alımlarını kademeli olarak artırdı. Bu metrik, Shiba-Inu temalı varlık için yükseliş tezini besliyor. IntoTheBlock’un istatistiklerine nazaran, 0,0733 dolar ile Dogecoin tutan cüzdan adreslerinin %42’sinden fazlası kârlı durumda. Yeniden de, cüzdan adreslerinin %53,89’u “zararda”. Yani gerçekleşmemiş ziyanlar üzerinde oturuyorlar.

42.91% DOGE cüzdanları 0.0733 dolar mevcut fiyatıyla karlı

Balinaların birikimi, faaliyetlerdeki artış ve büyük hacimli süreçler Dogecoin fiyatı için yükseliş tezini körükledi. Kripto analisti Jaydee_757, yaklaşan bir boğa koşusu olarak tanımladığı DOGE için 1 dolarlık maksat belirledi.

Dogecoin’de büyük işlemler

Uzman, uzun vadeli konsolidasyonun göğüs coin’indeki bir ralliden evvel geldiğini ileri sürüyor. DOGE fiyatı aşağıdaki grafikte turuncu trend çizgisinin altında 730 günden fazla vakit geçirdi. Au nedenle analist trend çizgisinin üzerinde belirleyici bir kırılmanın yakın olduğunu söylüyor.

DOGE bir aylık fiyat grafiği

Bir kırılma durumunda, DOGE fiyatının 0,7718 dolar ile 1,5000 dolar ortasındaki gaye bölgeye girmesi olası.

Ripple yanlısı avukat XRP’nin 2 dolara yükseleceğini öngörüyor

XRP token sahipleri topluluğu, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada verilecek kararı bekliyor. Ripple taraftarı avukat John Deaton, Ripple’ın kazanacağından umutlu. Ayrıyeten avukat, XRP fiyatının toparlanma yolunda olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda XRP için 2 dolarlık bir gaye belirlediğini kaydediyor. Bu bağlamda Deaton, “XRP 0,48 sent düzeyinde. Şu anda satın almayı reddeden kaç kişinin 1 doların üzerinde satın alacağını düşünmek çılgınca. Daha da çılgınca olan şey, FOMO’nun muhtemelen 2 dolara kadar devreye girmeyecek olması,” paylaşımını yaptı.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu