Altcoin Haberleri

Balinalar Bu Altcoin’leri Çılgınca Topluyor! COMP İse Zor Durumda

On-chain bilgiler, merkezi borsalara COMP yığan balinaların, 2 altcoin için çılgınca satın alma eğilimini ortaya koydu. Hatta bir balina, bu projenin toplam arzının %10’unu satın aldı.

Bu altcoin balinası, PERP arzının %10’unu topladı

Ember’in raporuna nazaran, devasa büyüklükte bir yatırımcı son iki gün içinde merkezi borsalardan 7,06 milyon dolar pahasında PERP topladı. Bunun öncesinde, Bithumb cüzdanına toplam 4.700 ETH yartırdı. Akabinde hepsini WETH ile takas edip diğer bir cüzdana aktardı.

Son süreçte balina, 4.509 WETH bakiyesiyle 7,06 milyon dolar pahasında 6,8 milyon PERP satın aldı. Satın alma fiyatı 1,08 dolar olan konum, PERP dolanım arzının %10’unu temsil ediyor. Ama, satın alımın akabinde altcoin fiyatı %20’nin üzerinde düşüş gösteriyor.

CMC bilgilerine nazaran PERP, gün içinde %20 civarında bedel kaybetti. Altcoin fiyatındaki düşüşün üstteki balina ile ne kadar alakalı olduğu bilinmiyor. PERP şu anda 0.78 dolar düzeyinde takviye bulmaya çalışıyor.

Chainlink (LINK), bu hafta balinaların gözdesi haline geldi

Kripto analisti Ali Martinez’e nazaran, Chainlink balinaları son on gün içinde 4 milyondan fazla LINK satın aldı. Bu da toplamda 24 milyon dolarlık şaşırtan bir birikimi temsil ediyor. Analist ayrıyeten LINK/USD günlük grafiğinin ekran imajını de paylaştı. Tahlilleri, altcoin fiyatının kısa bir konsolidasyondan evvelki devirde nasıl istikrarlı bir halde yükseldiğini gösteriyor.

Martinez’in gönderisine nazaran Chainlink balinaları, kıymetli ölçülerde altcoin satın alarak yeni bir yükseliş eğilimi başlattı. Lakin bu eğilimin uzun müddet devam edeceğine dair bir belirti yok. Daha evvel yedi gün boyunca istikrarlı bir formda yükselen LINK, bir ölçü dirençle karşılaştı. Fiyat şu anda konsolidasyon evresinde.

Ali’nin gönderisine cevap verenlerden biri olan Lucian, rallinin sürdürülebilirliğini ve balinaların niyetlerini sorguladı. Lucian, topluluk satın aldıklarını düşündüğünde balinaların LINK tokenlerini esasen satıp atmadığını soruyor. Öteki bir iştirakçi, LINK konusunda yükselişte olduğunu belirtti. Lakin Aman, LINK alıcılarına daha uygun bir giriş sağlamak için fiyatın daha da düşebileceğini de kelamlarına ekledi.

COMP ise büyük bir satışın eşiğinde olabilir: Altcoin balinaları hazırlık yapıyor

Spot-On-Chain’in raporuna nazaran, 0x171 ile başlayan bir balina adresi bugün Binance’e 37.728 COMP yatırdı. Bu fiat bazında 1,5 milyon doların borsaya aktığı manasına geliyor. Balinanın ortalama satın alım fiyatı 39,64 dolar düzeyindeydi. Buna ek olarak balinanın hâlâ Aura Finance platformunda depoladığı 58.000 COMP (2,59 milyon dolar) var. Bunun varsayımı toplam ziyanı 1,32 milyon dolar. Altcoin balinası süratli bir süreçle elindeki COMP’ları piyasa boşaltmayı tercih edebilir.

Kriptokoin.com olarak Arbitrum’un da (ARB) ağır bir birikim evresinde olduğunu aktarmıştık.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu