BAE, Orta Doğu’nun İlk NFT Posta Pullarını Çıkardı

BAE, Orta Doğu’nun İlk NFT Posta Pullarını Çıkardı

BAE Orta Doğu’da Bir İlki Gerçekleştirdi

BAE’nin (Birleşik Arap Emirlikleri) posta operatörü, federasyonun 50. Ulusal Günü’nü kutlamak için, dijital koleksiyonların küresel çapta ana akım çekiciliği kazandığına dair daha fazla detay sunan, takas edilemez token (NFT) posta pulları yayınladı.

Emirates Post Group veya kısaca EPG, bu hafta Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da dijital tahsilat pulları basan ilk posta kuruluşu olduğunu duyurdu. 2 Aralık Ulusal Tatilinde tanıtılacak olan yeni posta pullar, fiziksel muadillerine bağlı dijital koleksiyon olarak satılacak blok zinciri tabanlı dijital ikizlerden oluşuyor.

Her biri ulusal bir temadan oluşan farklı bir tasarıma sahip toplam dört posta pulu basılacak. Alıcılar, kartta basılı bir QR kodu tarattıktan sonra satın aldıkları fiziksel damgaya bağlı dijital tasarımı görebilecekler. Blok zincirindeki dijital tahsilatı etkinleştirmek için, kullanıcıların kartın arkasına gizlenmiş bir QR kodu taratmaları gerekecek.

EPG CEO’su Abdulla Mohammed Alashram, Cointelegraph’a NFT’leri benimsemenin şirketin daha dijital odaklı olma vizyonuyla uyumlu olduğunu söyledi. Covid-19 pandemisinin ardından EPG, “blok zinciri teknolojisinin uygulanmasının operasyonlarımızı nasıl düzene sokup iyileştirebileceğini ve diğer rekabet avantajlarını nasıl getirebileceğini araştırıyoruz.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: BAE Merkez Bankası Dijital Para Lansmanı İçin Yol Haritasını Açıkladı

Alashram, NFT dijital posta pullarının blok zincirine tek seferlik bir adım mı yoksa yeni teknolojiyi benimsemek için daha geniş bir stratejinin parçası mı olduğu sorulduğunda, EPG’nin gelecekte daha fazla dijital posta pulu başlatmayı planladığını söyledi:

“Operasyonlarımızda dijital teknolojideki en son gelişmelerin benimsenmesi, aynı zamanda dijital olarak erişilebilir hizmetleri tercih eden teknoloji meraklısı nesle hitap ediyoruz. Geleneksel posta pulları ile dijital dünya arasındaki boşluğu kapatma çabalarımızın bir parçası olarak, daha fazla NFT dijital posta pullarını piyasaya sürmek için çalışıyoruz.”

BAE, yerel düzenleyicilerin bir dizi kripto dostu düzenlemeyi zorlamasıyla blok zinciri teknolojisine ve dijital varlıklara karşı ilerici bir tutum benimsedi. Eylül ayında yerel yetkililer, Dubai‘nin ekonomik serbest bölgesinde kripto para ticaretini ve ilgili faaliyetleri destekleyen yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturdu ve potansiyel olarak Emirlik’te daha geniş çapta benimsenme ve yeniliğe kapı açtı.

Ekim ayının sonlarında, DFSA olarak da bilinen Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, yatırım tokenleri ile ilgili düzenlemeleri netleştirdi. Çerçeve, hem yatırımcılar hem de piyasa operatörleri için yasal kesinlik sağlamayı amaçlamakta.