HaberlerKripto Para Haberleri

BAE Merkez Bankası Dijital Para Lansmanı İçin Yol Haritasını Açıkladı

Birleşik Arap Emirlikleri, 2023'E kadar bir merkez bankası dijital para birimi uygulamayı planlıyor .

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Merkez Bankası’nın 2023-2026 yol haritası, BAE’yi finans sektörünü dijital olarak dönüştürmede dünyanın en iyi 10 ülkesinden biri yapmak amacıyla CBDC’nin kullanıma sunulması da dahil olmak üzere yedi hedefi içeriyor.

Dijital para projesi ödemeler, sigortacılık yapay zeka ve büyük veri çözümleri, vatandaşların tek bir uygulama ile birden fazla devlet hizmetine erişmesine olanak tanıyan BAE Pass ile de bağlantılı olacak.

Ülkeler, artık dijital para yarışında birbirleri ile rekabet içerisine girmeye başladılar. Özellikle Çin, bu konuda önemli çalışmalar yapıyor.

Çin’deki dijital para (CBDC) çalışmaları 2014 senesinden beri devam ediyor. CBDC yarışına Fransa, Singapur, Paraguay, İngiltere ve ABD’de katılmaya başladı.

Görünüşe göre Birleşik Arap Emirlikleri’nin dijital para çalışmaları da 2023 yılında sonuç vermeye başlayacak.

[affiliate_news2 id=”3896″]

Gulf News tarafından aktarılan bilgilere göre “Gelecekteki Beklentiler ve Ortakların İhtiyaçları Anketi” başlıklı bir anketin başlatıldığı bildirdi. 15 Temmuz‘da yapılacak olan bu ankete şimdiden binlerce online katılım sağlandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu