Badger DAO protokolünün bir kullanıcısı, bilgisayar korsanına 50 milyon dolar değerinde Bitcoin kaptırdı

Badger DAO protokolünün bir kullanıcısı, bilgisayar korsanına 50 milyon dolar değerinde Bitcoin kaptırdı

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, Bitcoin odaklı merkezi olmayan bir finans projesi olan Badger DAO, kötü bir ön uç saldırısı sonucunda yaklaşık 100 milyon dolar kayıp yaşadı. Güvenlik şirketi PeckShield’e göre tek bir kullanıcı 896 BTC (yaklaşık 50 milyon dolar) kaybetti.

Bir Twitter açıklamasında ekip, yetkisiz para çekme raporlarını kabul etti ve mühendislerinin sorunu araştırdığını ekledi. Protokolün akıllı sözleşmeleri geçici olarak durduruldu.

DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre Badger DAO, Ethereum üzerindeki en büyük 23. DeFi protokolü olarka yer alıyor. Geçen ay, kilitli toplam değerde 1 milyar doları aştı.

Badger DAO, Bitcoin’i Wrapped Bitcoin’e (WBTC) veya renBTC’ye dönüştürerek kullanıcıların getirilerini algoritmik olarak tahsis ediyor.

Bunun yanında otomatik olarak birleştiren Sett kasalarına yatırarak kullanıcıların Bitcoin ile pasif gelir elde etmelerini sağlıyor. Badger DAO projesinin yerel tokeni olan BADGER, CoinGecko verilerine göre haberlerden sonra %15.3 düştü.