Altcoin Haberleri

Az Bilinen Bu Altcoin Amazon İle Ortaklığını Duyurdu!

Henüz merkezi borsalarda yer almayan Web3 projesi Meson Network (MESON), Amazon Web Services ile stratejik bir paydaşlık başlattı. İşbirliği, altcoin projesi için güçlü bir gelecek vaat ediyor.

Meson Network, AWS ile iştirakini duyurdu

Web3 odaklı altcoin projesi Meson Network, dün AWS ile iştirakini resmi olarak duyurdu. Bu işbirliği, Meson için emniyetli data merkezi node operatörlerinin oluşturulmasına katkıda bulunacak. Resmi duyuruda, Vektör Planı ve Meson’ın yol haritası hakkında şu açıklamalar yer alıyor:

Birçoğu, son birkaç yıldır Web3 kullanıcılarına merkezi olmayan bir içerik dağıtım ağı (CDN) hizmeti sağlayan Meson Network’e aşina olsa da, bu, Meson’un daha geniş Vektör Planının sırf bir tarafıdır. Vektör Planının genel amacı, bant genişliği altyapısı için Meson Exchange olarak bilinen Nasdaq gibisi bir platform oluşturmaktır. Bu plan, Meson Network’ün kapalı, manuel olarak mukaveleye dayalı bir piyasadan protokole katkıda bulunanlar ve iştirakçiler tarafından yönetilen bir pazara geçiş gayesiyle uyumludur.

Altcoin projesi ayrıyeten, bant genişliği problemleri için yeni bir araç geliştiriyor. Meson Exchange, kelam konusu bant genişliği problemlerine kalıcı tahliller sağlıyor. Bu problemlerden kimileri şu formda:

  • Uzun kuyruklu, orta ölçekli ve uç tedarikçilerin bir ortaya getirilmesi muhtaçlığı.
  • Hem Web2 hem de Web3’ün artan bant genişliği taleplerini karşılamak için bu tedarikçileri kullanmak. Bu altcoin setköründe aranan bir özelliktir.
  • Meson Exchange aracılığıyla daha büyük tedarikçilerin ve ağa katılma taleplerinin çekilmesi.
  • Meson modelinin öteki altyapı eserlerindeki emsal zorlukları ele alacak halde genişletilmesi.
  • AWS’nin Meson Network’e sağladığı dayanak, bu gayelerin hayata geçirilmesinde kıymetli bir rol oynuyor. Şirketler ve geliştiriciler aşağıdaki seçenekler aracılığıyla AWS’de Meson node dağıtımına kolaylıkla başlayabilirler:

Meson Network hakkında

Meson Network, klasik işgücüne dayalı satış modellerinin yerine bir Blockchain protokol modeli kullanır. Boş bant genişliğini düşük bir maliyetle birleştirerek ve paraya çevirerek Web3 için merkezi olmayan bant genişliği pazarını inşa eder. Altcoin projesi, merkezi olmayan depolama, hesaplama ve yeni ortaya çıkan Web3 Dapp ekosistemi için data iletiminin temelini sağlıyor. Amazon paydaşlığı, bu altcoin vizyonun bir kesimi olarak Meson için node hizmetleri sağlayacak.

Amazon iştiraki listeli altcoin projelerine fiyat artışı sağlıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız geçmiş Amazon Web Services iştirakleri, altcoin fiyatları üzerinde tesirli olmuştu. Örneğin altcoin projesi IOST, Mart tarihli işbirliği duyurusunun akabinde çift haneli paha kazandı. Başka iştirak duyurularına bu sayfadan göz atabilirsiniz. Altcoin Meson Network (MESON) şu anda merkezi borsalarda yer almadığı fiyat açısından performans sergileyemedi.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu