Altcoin HaberleriHaberler

Axie Infinity’nin Yerel Tokeni AXS, Üç Günde %131 Yükselerek Rekorunu Yeniledi

Yatırımcılar, sektör çapında bir fiyat rallisinin ardından oyun odaklı kripto para birimlerine akın ediyor.

Axie Infinity‘nin yerel tokeni AXS’nin fiyatı, blockchain özellikli oyun endüstrisinde büyük bir devrim yaratacağı yönündeki spekülasyonlar devam ederken sadece üç günlük ticarette iki katından fazla artış gösterdi.

AXS/USD döviz kuru, bugün %31.28 artışla 32.69 Dolar’lık rekor bir değere ulaştı. Bu, Salı gününün en düşük seviyesi olan 14.09 Dolar’dan yaklaşık %131 yükselişe işaret ediyor.

Yaşanan bu artış, pariteyi bugüne kadar bir yıllık zaman diliminde en iyi performans gösteren dijital varlıklar listesine yerleştirdi. 2021 kazançları şimdi %5.000‘in üzerinde.

Axie Infinity‘nin devasa sıçramaları, oyun hizmeti olarak artan popülaritesi nedeniyle ortaya çıktı. Axie Infinity, Ethereum özellikli bu blok zinciri projesi, oyuncuların Axies adı verilen dijital evcil hayvanları, değiştirilemez Token biçiminde benimsediği, ürettiği ve takas ettiği Pokemon benzeri bir oyundur.

[affiliate_news2 id=”4263″]

Axie geliştiricisi Sky Mavis, oyunu insanların bir meta evrende ekonomik politikaları şekillendirmelerine ve yerel yönetişim uygulamalarına olanak tanıyan “gerçek bir ekonomiye sahip bir ulus” olarak nitelendirdi.

Axie Infinity geliri 120 milyon dolara yakın

Delphi Digital‘deki analistler, Axie’nin gelirinin Temmuz ayı sonunda yaklaşık 153 milyon dolara ve 2021‘in sonunda 1,1 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu