Axie Infinity NFT Oyunundaki Sanal Bir Arsa Rekor Fiyatla Satıldı

Axie Infinity NFT Oyunundaki Sanal Bir Arsa Rekor Fiyatla Satıldı

Axie Infinity NFT oyunundaki sanal bir arsa, Çarşamba günü 550 ether (yaklaşık 2,4 milyon dolar) olmak üzere rekor bir fiyata satıldı.

Arsa, Axie Infinity’nin “son derece nadir” olarak tanımladığı “Genesis” arazi türünün bir parçası olarak belirtildi. Genesis arazisi, Axie Infinity haritasının merkezinde bulunuyor ve 220 parselle sınırlandırılmıştır. Arsa satıcısı “ArcaChemist“, alıcı ise “Lunacian #789512” olarak kayıtlara geçti.

 

Axie Infinity’de Mystic ve Arctic dahil olmak üzere farklı türde araziler vardır ve hepsi topluca Lunacia olarak adlandırılır. Lunacia, oyunu oynamak için gerekli olan oyun içi fantastik yaratıklar olan Axies’in anavatanıdır.

Axie Infinity, kullanıcıların nakit veya diğer kripto para birimleriyle değiştirilebilen küçük aşk iksirleri (SLP) adı verilen tokenleri kazanmalarını sağlayan popüler bir oyna-kazan NFT oyunudur.

Bir Axie Infinity sözcüsü Axie arazisinin eğlence değeri, sosyal değeri ve gelecekteki kaynak akışları biçiminde ekonomik değeri olduğunu söyledi. Ek olarak ”Bu yüzden bu tür satışları görüyoruz” dedi.

Şubat ayında, Axie Infinity‘deki dokuz arsa 888 ETH’nin üzerinde satıldı (o zamanlar yaklaşık 1,5 milyon dolar ve cari fiyatlarla yaklaşık 4 milyon dolar).

En son rekor satış işlemi, blockchain oyun ekosistemindeki sanal arazinin artan popülaritesinin ortasında geliyor. Bu haftanın başlarında, Kanadalı yatırım şirketi Tokens.com, Decentraland’ın yerel simgesi olan MANA‘da 2,5 milyon dolarlık rekor bir fiyatla Decentraland’da sanal arazi satın aldı.