Avusturyalı kripto para borsası, Trustology’yi satın aldığını duyurdu

Avusturyalı kripto para borsası, Trustology’yi satın aldığını duyurdu

Trustology, Bitpanda’nın ilk satın alma işlemi oldu. Anlaşmanın arkasındaki temel amacın, merkezi olmayan finansı (DeFi) kurumsal yatırımcılar, hizmet sağlayıcılar ve token ihraççıları için daha erişilebilir hale getirmek olduğu belirtildi.

Trustology, FCA’ya kayıtlı kurumsal bir kripto saklama cüzdanı sağlayıcı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, geçen yıl Ekim ayında ruhsatı aldı. En son satın alma anlaşmasının ardından, Londra merkezli platformun adı “Bitpanda Custody” olarak değiştirilecek .

Bitpanda Pro CEO’su Joshua Barraclough anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Bu, şirket olarak bizim için ve özellikle Bitpanda Pro için büyük bir adım. Bitpanda Custody, müşteri tabanımıza tam kapsamlı bir hizmet seti sunma stratejimizin bir parçası ve artık FCA’ya kayıtlı, kurumsal düzeyde bir saklama çözümünü önde gelen bir ticaret yürütme yeri ile birleştirebiliyoruz.”

Bitpanda Custody, ilk başta perakende ve kurumsal hizmetlerinde borsanın kendi varlıklarının gözetimini üstlenecek. Duyuruya göre, bu hareket Bitpanda Custody’yi dünyanın en büyük dijital varlık saklama sağlayıcılarından biri yapacak.

Bitpanda’nın Avrupa Birliği’ndeki (AB) mevcut lisansına ek olarak, yakın zamanda yenilenen Bitpanda Velayeti, Birleşik Krallık’taki saklama hizmetlerini işletmekle görevlendirilecek.

Platform ayrıca müşterilere ve ortaklara sağlanan hizmet yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Bitpanda Custody’nin tanıtımı, Bitpanda Pro kapsamında bir Prime Brokerage teklifi sunmanın ilk adımını temsil ediyor.

2014 yılında piyasaya sürülen Bitpanda, geçen yıl Mart ayında 170 milyon dolarlık bir B serisi finansman turu gerçekleştirdi ve bu sırada Avusturya’daki en büyük girişimlerden biri oldu.

Genişleme çabalarının bir parçası olarak, Bitpanda beş ay sonra 263 milyon dolar topladı ve değerini 4.1 milyar dolara çıkardı. Finansman turuna, Peter Thiel tarafından kurulan ABD merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Valar Ventures’de katıldı.