HaberlerKripto Para Haberleri

Avustralyalı Yatırımcılar Binance Borsasına Toplu Dava Açmaya Hazırlanıyor

Şubat ve Mayıs ayındaki çöküşlerde büyük kayıplar yaşayan Avustralyalı yatırımcılar toplu dava açmaya hazırlanıyor.

Daily Telegraph tarafından aktarılan bilgilere göre, kripto borsası Binance‘da meydana gelen sistem arızalarından pek çok Avustralyalı yatırımcı olumsuz etkilendi.

Tazminat tekliflerinden memnun olmayan Avustralyalı yatırımcılar, kayıplarını telafi etmek için toplu dava açmayı düşünüyorlar .

Binance ve diğer kripto borsaları, kullanıcılar piyasada dalgalanmaların yüksek olduğu dönemlerde platforma erişmek için çabalarken, Şubat ve Mayıs arasında birkaç çöküş yaşadı .

Melbourne’den kripto yatırımcısı Francis Kim, 19 Mayıs’taki bir kesintinin kendisine 181.000 ABD Dolarına mal olduğunu söyledi.

Diğer Binance kullanıcılarıda bir toplu davada yer almak için birleşmeye başladı, ancak Binance borsasının tazminat teklifleri kayıpları telafi etmek için yeterli olmadı.

Francis Kim, toplam zararı 1.2 milyon ABD Doları olan 10 Avustralyalı daha buldu, ancak bu miktar toplu dava açmayı haklı kılmayacağından, grup şu anda uluslararası alanda daha fazla davacı arıyor.

Avustralya şu anda kripto para birimi borsalarında çeşitli düzenlemeler yapıyor. Bir Senato Komitesi Avustralya’nın kripto düzenlemelerini güncelleme yollarına ilişkin başvurularda bulundu.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu “kripto para yatırımcıları teknik kesintiler veya sistem arızaları nedeniyle zarara uğrarlarsa korunamaz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu