HaberlerKripto Para Haberleri

Avustralyalı Senatör: ”Kripto Paraların Önemi Artacak”

Avustralya Senatör ve Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume, kripto paraların önemi artacak bir varlık sınıfı olduğunu söyledi.

Avustralya Senatör ve Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume, “Kripto para birimi moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. ” açıklamalarında bulundu.

Hükümetin hiçbir zaman kripto para yatırımlarının önünde durmayacağını vurguladı. “İnsanların kendi kararlarını vermelerine izin vermeliyiz,” ifadelerini kullandı.

Avustralya’nın kripto para birimlerine uzun süredir sıcak baktığı biliniyordu. Bu olumlu duruş bakanın açıklamaları ile bir kez daha tekrarlanmış oldu.

Avustralyalı Senatör Kripto Paraların Geçici Bir Moda Olmadığını Vurguladı

Avustralya Kripto Para
Avustralya Kripto Para

Jane Hume, yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin geçici bir moda olmadığını ve bir varlık sınıfı olarak öneminin artacağını söyledi .

Kripto para yorumları, Morrison hükümetinin yeni bir dijital ürün dalgasına yaklaşımını özetleyen konuşmasının bir parçasıydı.

Hume, Avustralyalı senatör olmanın yanında Kadınların Ekonomik Güvenlik Bakanıdır. Yatırımcılara bilgi veren ve yatırım tavsiyelerinde bulunan senatör, şunları söyledi:

Avustralyalıları, zor kazandıkları paralarını daha yüksek riskli varlıklara koyup koymayacaklarına kendileri karar verecek kadar mantıklı olmaları için desteklemeliyiz.

Bakan, online ortamlarda, yatırımcılar için kayıplara yol açabilecek bazı kötü bilgiler ve yatırım tavsiyeleri olduğunu kabul etti. 

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu geçen sene, denetlenmemiş sosyal medya içeriğindeki artış konusunda uyarıda bulundu.

Senatör konu hakkında şöyle dedi:

Yatırım uzmanlarını izlemesi sinir bozucu olsa da, bir noktada insanların kendi kararlarını vermelerine izin vermemiz gerekiyor… Bu kişisel sorumluluk ve sağduyu ile ilgili bir durum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu