Avustralyalı Kripto Kullanıcılarının Dörtte Biri Noel Hediyelerinde Kripto Para Kullanmayı Planlıyor

Avustralyalı Kripto Kullanıcılarının Dörtte Biri Noel Hediyelerinde Kripto Para Kullanmayı Planlıyor

Ekim ayında ankete katılan Avustralyalı kripto kullanıcılarının dörtte birinden fazlası, bu tatil sezonunda Noel hediyelerinin bir parçası olarak dijital varlıkları kullanmayı planlıyor.

Anket kripto cüzdan ve hizmet sağlayıcısı Crypto.com tarafından 18-59 yaş arası kişilerle gerçekleştirildi. Son 12 ayda kripto kullananların %26‘sı Noel için kripto paralarının bir kısmını vermeyi veya kriptoyla ilgili hediyeler almayı düşüneceklerini söyledi.

Kripto hediyeleri satın almayı planlayanların yarısından fazlası, bu Noel sevdikleri için Bitcoin ( BTC ) veya Ethereum ( ETH ) gibi kripto varlıkları satın almayı düşüneceklerini dile getirdiler.

Anket ayrıca, temalı çoraplar veya kapüşonlular gibi kripto ürünlerinin bu tatil sezonunda popüler hediyeler olabileceğini ortaya çıkardı, çünkü kripto merkezli hediyeler satın almayı planlayanların %43‘ü bu ürünleri aradıklarını söyledi.

Yaklaşık %42’si token kuponu almayı düşündüklerini ve %35’i kripto kitapları satın almayı düşündüklerini söyledi. Ankete katılanların yaklaşık üçte biri, karşılıksız token (NFT) hediye etmeyi planlıyor.

Crypto.com Asya-Pasifik Genel Müdürü Karl Mohan, “Avustralyalılar kripto para birimlerini benimsemeye ve kullanımlarını günlük harcamalara entegre etmeye çok hevesli” dedi ve ardından “Avustralyalıların kripto para kullanımını giderek artırdığını ve blok zinciri teknolojisinin benimsendiğini.” Dile getirdi.

Finder tarafından Eylül ayında 1.000 katılımcıyla yapılan bir anket de, altı Avustralyalıdan birinin şu anda kripto para birimine sahip olduğunu ve toplam varlık değerinin 8 milyar ABD dolarına ulaştığını buldu. Ankete katılan Avustralyalıların yaklaşık %9’u kendi Bitcoin’i, %8’i Ethereum’u ve %5’i de Dogecoin’i tercih ediyor.