Avustralyalı Beyzbol Kulübü Perth Heat, Sporculara Bitcoin İle Ödeme Yapacak

Avustralyalı Beyzbol Kulübü Perth Heat, Sporculara Bitcoin İle Ödeme Yapacak

Avustralyalı beyzbol kulübü Perth Heat, Bitcoin ( BTC ) ödemelerini kabul etmek için Bitcoin ödeme işlemcisi OpenNode ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, Perth Heat’in profesyonel oyunculara ve personele Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verecek. 

Duyuruya göre profesyonel spor kulübü, Lightning Network üzerinden Bitcoin ile ödeme gönderip alacak. Ayrıca OpenNode ile ortaklık, Perth Heat kuruluşunun sponsorluklar, ticari mallar ve diğer gelir akışları için Bitcoin ödemelerini kabul etmesine olanak tanır.

İşleri bir adım öteye taşıyan Perth Heat, kendisini “Bitcoin beyzbol takımı” olarak yeniden adlandırdı. Kulüp ayrıca resmi web sitesinde Bitcoin markalı ürünleri listeledi. Duyuruda şunlar belirtildi:

“Bu özel spor dünyasının bir parçası olarak Perth Heat, Bitcoin’i kulübün bilançosunda tutacak.”

Perth Heat’in CEO’su Steven Nelkovski, Bitcoin protokolünün altında yatan değerleri benimsemenin “diğerlerine gelişmek için değer yaratmayı talep eden bir parasal sistemi benimseme konusunda ilham vereceğine” inanıyor. Kulübün “baş bitcoin görevlisi” Patrick O’Sullivan‘a şu ifadeleri kullandı:

“Kulüp, dünyanın en güvenli para ağında dijital mülkiyet haklarını güvence altına almaya yardımcı olmak için BTC’de zaten bir başlangıç ​​pozisyonu oluşturdu ve mevcut sermayeyi Bitcoin’e yeniden yatırmaya devam edecek. Perth Heat, paranın ve kurumsal hazinelerin geleceğinin Bitcoin blok zincirinde yaşayacağı gerçeğini benimsiyor.”

Land Down Underbu yıl düzenlenmiş kripto para benimsemesine izin verme çabalarını hızlandırdı . 20 Ekim’de bir Avustralya Senatosu komitesi, kripto mevzuatının ve lisanslamanın tamamen elden geçirilmesi çağrısında bulundu.