Avustralya’da COVID-19 Aşısı Olanlara Bitcoin Verilecek

Avustralya’da COVID-19 Aşısı Olanlara Bitcoin Verilecek

Avustralyalı girişimci Fred Schebesta, COVID-19 aşısı olan yerlilere ve gelecekte olacak olanlara 5 dolar değerinde bitcoin vereceğini söyledi. Avustralya’nın nüfusu göz önüne alındığında, herkes tekliften yararlanırsa, 104 milyon dolar dağıtması gerekecek.

Finder’ın kurucu ortağı Fred Schebesta, Şubat ayından bu yana korona virüs aşısı olan Avustralyalılara 5 dolar değerinde bitcoin verme planlarını açıkladı. Girişimci, aşı yaptırmak üzere olanların da teklifinden yararlanacağını sözlerine ekledi:

“Şu anda aklıma çılgınca bir fikir geldi. Bundan hiç bahsetmedim. Avustralya’da aşılanan herkese 5 dolarlık Bitcoin vereceğiz.

40 yaşındaki blogcu, her kişinin bu teklif için yalnızca bir kez başvurabileceğini açıkladı. BTC miktarını talep etmek için insanların Finder uygulamasını indirmesi ve aşı kanıtı sunması gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra, BTC’ler dijital varlık cüzdanlarında görünecek.

16 yaşın üzerindeki Avustralya nüfusunun %50‘sinden biraz daha azı en az bir korona virüs aşısı olurken, tam aşı döngüsüne sahip olanlar yaklaşık %27 olarak biliniyor.

Bazı uzmanlar Bitcoin’i değişken ve riskli bir varlık olarak görürken, milyoner, fiyatının 2025 yılına kadar 255.000 dolara ulaşacağını tahmin etti.