HaberlerKripto Para Haberleri

Avustralya Kripto Para Borsası Bitunivex Çevreci Olmayı Planlıyor

Bitunivex güneş ve rüzgar enerjisi santralleri inşa edecek.

Avustralya’nın popüler kripto borsası Bitunivex, sonunda %100 yeşil olmayı hedefleyen yeşil kripto girişimlerine yatırım yaparak karbon ayak izini dengeleme planlarını duyurdu .

Bildiğiniz gibi son dönemlerin en çok tartışılan konusu Bitcoin enerji tüketimi olmuştu. Bitunivex bu konuda önemli bir adım attı.

Şirket, güneş ve rüzgar enerjisi santralleri inşa edecek ve bunları şebekeye bağlayarak “yeşil kripto” olarak adlandırılan projeye başlayacak. Daha sonra ise elde ettiği gelirleri projeye geri yatıracak.

Bitunivex, yalnızca işlemleri için emisyonları dengelemeyi değil, aynı zamanda %100 temiz bir kripto kaynağı olmak için kripto madenciliği ve likidite emisyonlarını dengeleme projesine devam etmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz haftalarda ünlü milyarder Elon Musk, Tesla’nın artık araçları için bir ödeme şekli olarak BTC’yi kabul etmeyeceğini duyurmuştu.

Ardından Çin, kömürden üretilen elektriğe dayanan bir bölge olan İç Moğolistan’da kripto madenciliğini kapatmaya başladığında, kripto para biriminin çevresel etkisi inceleme altına alındı.

Şirketler, yenilenebilir enerji kaynakları üzerine çalışmalar yürüterek çevresel kaygıları minimum seviyeye indirmeyi amaçlıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu