Blockchain HaberleriHaberler

Avustralya Hükümeti, İki Blockchain Girişimine 4 Milyon Dolar Hibe Verdi

Yapılan yeni yatırım, Blockchain'in Avustralya'nın kritik mineralleri ile yiyecek ve içecek endüstrilerinin rekabet gücünü artırma yeteneğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da Everledger ve Convergence.tech olmak üzere iki blockchain odaklı firmaya 4.2 milyon dolar hibe verildiği söylendi.

Elmaslar için küresel bir kayıt oluşturmaya odaklanan Everledger, kritik mineraller için dijital sertifikalar oluşturmak adına blockchain teknolojisinin kullanım durumlarını araştırmak için 3 milyon AUD (2,2 milyon Dolar) hibe aldı.

Daha önce bildirildiği gibi firma, elmas endüstrisi için yazılım devi IBM tarafından sunulan blockchain teknolojisini kullanıyordu .

Covergence.tech ise bira ve alkollü içkiler gibi mallara dayalı vergi sistemi kapsamında otomatik raporlama süreçleri için blok zinciri teknolojisini uygulamak adına 2,6 Avustralya Doları (2 milyon ABD Doları) hibe aldı.

Yapılan duyuruda, “Bu, sektördeki şirketlerin ürünlerinin oluşturulması, depolanması ve taşınmasıyla ilgili maliyetleri düşürmelerine yardımcı olacak” deniyor.

[affiliate_news2 id=”3902″]

Avustralya’nın Morrison Hükümeti tarafından finanse edilen, “Blockchain Pilot Hibeleri” programının bir parçası olarak sağlanan bu yeni yatırım, Blockchain’in Avustralya’nın kritik mineralleri ile yiyecek ve içecek endüstrilerinin rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

Bakan Christian Porter, projelerin Avustralya’da blok zinciri teknolojisinin benimsenme hızını artıracağını ve işletmelere gerçek dünyadaki zorlukları çözmede yardımcı olacağını söyledi.

Porter, “Blockchain Pilot Hibeleri, tedarik zinciri boyunca ürünleri takip etme ve müşteri bilgilerini aktarma gibi süreçleri iyileştirerek işletmelerin paradan tasarruf etmelerine yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu