HaberlerKripto Para Haberleri

Avustralya Borsası, Kripto Para Saklama Riskleri Konusunda Uyardı

ASX, merkezi borsalarda tutulan kripto paraların saklanmasının yatırımcılar için önemli bir siber güvenlik riski oluşturduğunu söylüyor

Avustralya Borsası, merkezi borsalarda tutulan kripto paraların siber güvenlik riski oluşturduğunu söylüyor ve dijital varlıkları korumak için düzenleyici önlem alınmasını tavsiye ediyor.

ASX, düzenlemelerin merkezi borsalardaki varlıkları siber güvenlik saldırılarına karşı çok savunmasız bıraktığını ve kripto alanındaki bu tür saldırıların sıklığı göz önüne alındığında ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Atlas VPN tarafından yapılan yeni bir çalışmaya göre hackerların 2020 yılında 3.780.000.000 dolar çaldığı ortaya çıktı.

[affiliate_news2 id=”4201″]

ASX, merkezi borsalar için yaptığı açıklamalarda, temel standartlar için gereksinimler ve dijital varlık sorumlularının bağımsız olduğuna dair güvenceler şeklinde düzenlemelerin getirilmesini tavsiye etti.

Avustralya senatosu şu anda kripto para ve fintech ile ilgili kurallara bakıyor ve Avustralya’nın fintech sektöründeki eşzamanlı bir komite de kripto endüstrisindeki düzenlemeleri inceliyor.

Her iki komite de Avustralya’nın kripto para birimleri gibi yeni teknolojilere yönelik düzenleyici yaklaşımını modernize etmeye ve ülkenin değişen teknolojik ve ekonomik koşullar karşısında rekabetçi kalabilmesini sağlamaya çalışıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu