HaberlerKripto Para Haberleri

Avukatlar Açıklıyor: Boşanan Çiftler Kripto Para ile Varlıklarını Gizliyor

ABD'deki avukatlar, kripto para birimlerinin boşanmış eşler tarafından parayı gizli tutmak için bir araç olarak kullanılabileceği konusunda uyardı.

Amerikalı uzmanlar, bazı eşlerin kripto paraları boşanma düzenlemeleri sırasında parayı gizlemek için bir araç olarak kullandıkları konusunda uyardı.

Her Zaman Bir Yolu Vardır

New York Digital Investment Group’un (NYDIG) yakın tarihli bir anketine göre, şu anda yaklaşık 50 milyon Amerikalı Bitcoin sahibi. Ayrıca, altcoinlerin popülaritesi de her geçen gün artıyor.

ABD‘deki boşanma avukatları bunları göz önünde bulundurarak, ayrılık anlaşmaları sırasında giderek daha fazla eşin paralarını kriptoyla kamufle ettiğini söyledi.

Long Island merkezli bir uzman olan Sandra Radna konu hakkında şunları söyledi:

“Eminim her zaman bir sorun vardır. Boşanma avukatlarının farkındalık düzeyi çok yeni.”

Radna, avukatlar için en zor kısmın gerçek bir kripto yatırımı olup olmadığını keşfetmek olduğunu kabul etti. Birçok eşin birbirleri hakkında her şeyi bilmediğini, bunun da olası bir boşanma sırasında gizli fonlara ve zorluklara yol açabileceğini ekledi.

Uzmanlara göre, dijital varlıklardaki gizli yatırımları ortaya çıkarmak, özellikle önde gelen kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olanlar için zor olabilir.

Sürecin ayrıca derin araştırmalar, ekstra zaman ve ek maliyetlerle bağlantılı olduğu için oldukça pahalı olduğu belirtildi. Sandra Radna, insanlara sadece ciddi bir miktar bulmayı umuyorlarsa bunu yapmalarını tavsiye etti:

“Soruşturmaya değmesi için önemli miktarda para kazanmış insanları arıyoruz. 5.000 Dolar gibi kripto para birimi yatırımları var ise gerçekten buna değmez.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu