Avrupa’da Kripto Para Birimi Hizmetlerine Ethereum Ekleyen İlk Geleneksel Banka

Avrupa’da Kripto Para Birimi Hizmetlerine Ethereum Ekleyen İlk Geleneksel Banka

Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan BBVA İsviçre, portföyüne Ethereum ekleyerek kripto para alım satım hizmetini genişleteceğini duyurdu.

Bu büyük gelişme, kurumun özel bankacılık müşterilerine piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimine dahil olmalarını sağlayacak yeni bir teklif sunmasına izin verecek. “Yeni Nesil” hesabı olan müşteriler, Bitcoin ve Ethereum ekleyerek ve satarak portföylerini rahatlıkla yönetebilecekler.

Bankanın mobil uygulamasını kullanan BBVA müşterileri, basitleştirilmiş satın alma hizmetlerine ek olarak, telefonları ile hem dijital hem de geleneksel varlıklarla yapılan işlemleri görüntüleyebilecekler. 

Aktarılan bilgilere göre tüm kripto para birimleri euro, dolar veya başka herhangi bir itibari para birimine dönüştürülebilecek.

Bankanın CEO’suna göre, kripto para teklifinin bir parçası olarak Ethereum’u ekleme kararı, yatırımcıların çoğunluğu arasındaki büyük talebe dayanıyordu.

Bankanın varlık saklama hizmeti, portföylerini kişisel olarak yönetmeye ve mevcut varlıklarını daha değişken dijital varlıklarla çeşitlendirmeye istekli olan müşterileri arasında olumlu bir şekilde karşılandı.

Bankanın açıklamasına göre, talebin büyük kısmı, özel ve kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere, portföyünü çeşitlendirmek için dijital varlıklara dahil olmaya istekli olanlardan geliyor.

BBVA İsviçre, önümüzdeki aylarda dijital varlık teklifini genişletmeye devam edecek. Banka, kendisini kripto paraları benimseme yolunda ilerleyen piyasadaki önde gelen kurumlardan biri olarak konumlandırdı.