HaberlerKripto Para Haberleri

Avrupa Birliği, Anonim Kripto Para Birimi Cüzdanlarını Yasaklamayı Planlıyor

AB, anonim kripto para birimi işlemlerini kısıtlıyor

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, anonim kripto para cüzdanlarını yasaklamayı planlıyor .

Anonim hizmet sağlayıcıları, bir müşterinin adı, adresi, yaşı ve alıcının adı gibi kripto para birimleri aktaranlar hakkında veri toplanmasına izin vermiyor.

Bu yasaklama planı, komisyonun terörizmin finansmanı ve kara para aklama ile mücadele çabalarının bir parçası olarak belirtildi.

Taslağı ilk olarak bu ayın başlarında açıklanan kanun teklifi, kripto para birimlerinin anonimliğinin, kripto işlemlerini kötüye kullanma yeteneğini sınırlayacak.

[affiliate_news2 id=”4131″]

Komisyon yaptığı açıklamada, yeni önerilen yasanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tamamen izlenebilir hale getireceğini iddia ediyor:

Bugünkü değişiklikler, Bitcoin gibi kripto para transferlerinin tam olarak izlenebilirliğini sağlayacak ve kara para aklama ya da terör finansmanı için olası kullanımlarının önlenmesine ve tespit edilmesini mümkün hale getirecek.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu