Avocado Guild, Solana Ventures ve Diğerlerinden 18 Milyon Dolar Topladı

Avocado Guild, Solana Ventures ve Diğerlerinden 18 Milyon Dolar Topladı

16z destekli Yield Guild Games’e benzer bir blockchain oyun girişimi olan Avocado Guild, A Serisi finansman turunda 18 milyon dolar topladı.

Animoca Brands ve QCP Soteria Node (QSN), Solana Ventures, Three Arrows Capital, Polygon Studios ve diğerlerinin katılımıyla turu birlikte yönetti. Tur, sadece altı aylık Avocado Guild’in değerini 200 milyon dolara çıkardı.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Brendan Wong, girişimin ilk fon toplaması ve bir öz sermaye turu olduğunu söyledi. Ancak yatırımcıların da bazı AVG tokenleri alacağını dile getirdi. AVG, Avocado Guild’in henüz piyasaya sürülmemiş yerel tokeni olarak biliniyor.

Turda aşırı talep olduğu görüldü. Aktarılan bilgilere göre Avocado Guild, A serisi finansman turu için sadece 5-8 milyon dolar toplamak istiyordu.

Avocado Guild’in bu finansmanı, Yield Guild Games’in (YGG) a16z liderliğindeki 4.6 milyon dolarlık küçük bir tur toplamasından üç ay sonra geldi.

Oyun loncaları nelerdir? 

Avocado Guild, bir blok zinciri oyun loncası olarak oyun içi öğeler satın alır ve oyuncular tarafından kazanılan ödüllerden bir pay karşılığında bunları oyundan kazanılan oyunculara ödünç verir.

Axie Infinity oyunundan bir örnek verecek olursak; oyuncuların oyunu oynamak için üç benzersiz özelliklere sahip oyun içi yaratıklar satın almaları gerekir.

Avocado Guild ve Yield Guild Games gibi loncalarla, oyuncuların Axie benzeri varlıklar satın alması ve bunun yerine bu loncalardan ödünç alması gerekmeyecek.