Avalanche tabanlı protokolün lansmandan sonraki saatler içinde ortadan kaybolduğu bildirildi

Avalanche tabanlı protokolün lansmandan sonraki saatler içinde ortadan kaybolduğu bildirildi

Dolandırıcılık, hackleme ve istismarlar, çoğunlukla anonim, merkezi olmayan doğası nedeniyle kripto para birimi endüstrisinde olağan durumlardır.

Pek çok doğrulama ve kayıt şartı yerine getirilmiş olsa da, her yıl milyarlarca dolar kaybedilmeye devam ediyor.

Mevcut doğrulama sistemlerinin eksiklikleri, bu hafta Avalanche tabanlı bir DeFi platformu olan Atom Protocol‘ün piyasaya sürülmesinden sonraki bir gün içinde kilitlendiği bildirildikten sonra gündeme getirildi.

Bu protokolün geliştiricileri, 20 Şubat’ta tüm sosyal kanallarını silmeden önce Twitter’da bir mesaj yayınladı.

Kısa süre sonra Discord kanalı da kapatıldı. Ayrıca token tamamen listelerden düştü.

Artık pek çok platform, Müşterinizi Tanıyın (KYC) protokolüne sahip olmasına rağmen, protokollerde ”Halı çekme” diye tabir edilen dolandırıcılık olayları meydana gelebiliyor.

Kullanıcılar Atom Protokolü için KYC’yi yürüttükten sonra Assure DeFi‘yi sorguluyorlar.

Assure DeFi ise kullanıcıların “KYC/doğrulamanın rolünü yanlış anladıklarını” bildirdi. Platform, bunun bir koruma mekanizmasından çok bir caydırıcı olduğunu belirterek, şunları ekledi:

“KYC’nin gerçek değeri, bir projenin arkasında doğrulanmış bir kimliğine sahip olmaktır. Böylece bir dolandırıcılık meydana gelmesi durumunda, cezai takibe izin veren bir hesap verebilirlik yolu mevcuttur.”

Ayrıca, kullanıcılara KYC süreci olmadan, protokol için hiçbir sorumluluk veya arka plan kimliğinin olmayacağını hatırlattı.