Avalanche %43 artışla DeFi alanında ilgi toplamaya devam ediyor

Avalanche %43 artışla DeFi alanında ilgi toplamaya devam ediyor

Dünyanın en büyük DeFi blok zincirlerinden biri olan Avalanche, son birkaç ayda birçok yatırımcıyı kendisine çekmeyi başardı. Proje, yüzden fazla protokolle Solana ile 4. sıra için rekabet ediyor.

Avalanche yükseliyor

Kripto para pazarı, kendisini daha fazla fiyat düşüşünden kurtarmak için temkinli olmaya başlarken, AVAX bu ay yaşadığı tüm kayıpları telafi etmeye çoktan yaklaştı.

Bu ay neredeyse %43 oranında artan ağ, büyük bir para ve katılım akışı görüyor. Yeni başlayanlar için belirtmek gerekirse zincir üzerinde gerçekleştirilen günlük işlemler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aslında, Avalanche’a göre, Aralık ayının tam ortasında, ağ C-Chain’de aylık 537 binden fazla aktif cüzdana sahipti.

Bu büyümenin en büyük nedenlerden biri, altcoinin Kraken Exchange’de listelenmesinin duyurulmasıdır. Altcoin için alım satım 21 Aralık’ta başlayacak.

Ancak Kraken’de AVAX Vadeli İşlemleri ve Marjin Ticareti arayan yatırımcılar, henüz yayında olmadığı için bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar.

Bundan bağımsız olarak, yatırımcıların normalde de ilgisi oldukça büyük görünüyor. Sonuç olarak, günlük işlem hacimleri %370‘in üzerinde artışla 293 milyon dolardan 1,3 milyar dolara yükseldi.

İleriye dönük olarak, AVAX bu yükselişe devam etmek ve 134 dolarlık ATH’sini kırmak istiyorsa, sosyal varlığını da güçlendirmesi gerekebilir.