Finans HaberleriHaberler

Atık Kömürü Yeniden Kullanan Bitcoin Madencilik Şirketi 100 Milyon Dolardan Fazla Fon Topladı

Stronghold madencilik şirketinin Scrubgrass Üretim Tesisi enerji üretiminde atık kömür kullanıyor.

Pennsylvania merkezli bir Bitcoin madenciliği şirketi olan Stronghold Digital Mining, Salı günü yaptığı açıklamada, iki özel kuruluştan 105 milyon dolar fon topladığını duyurdu.

Şirket, toplamış olduğu 105 milyon dolarlık fonu Pennsylvania’daki restorasyon çabalarını daha fazla finanse etmek ve donanım satım almak için kullanacağını söyledi.

Stronghold’un Scrubgrass Üretim Tesisi diğer şirketlerden farklı olarak elektrik üretimi için kömür madenciliğinin çevresel olarak toksik bir yan ürünü olan atık kömürü kullanıyor.

Yetkililer, şirketin kömür yığınlarını ve araziyi temizlemeye devam etmek için ekonomik bir teşvik yarattığını belirtiyorlar.

Scrubgrass üretim tesisi, enerji üretim sürecinde atık kömürdeki toksik maddelerin %90‘ından fazlasını ortadan kaldırıyor.  Stronghold’un eş başkanı Bill Spence yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kömür atığı yangınları, son yüz yıldır Pennsylvania’da hasara yol açıyor. ABD’nin çevre açısından en ihmal edilmiş bölgelerinden bazılarında 19. ve 20. yüzyıl kömür madenciliğinin etkilerini iyileştirmek için 21. yüzyıl kripto madenciliği tekniklerini kullanıyoruz.”

Stronghold madencilik şirketi enerji üretiminde atık malzeme kullanırken, diğer Bitcoin madenciliği operasyonları karbon emisyonlarını dengelemek için hidroelektrik kullanmayı seçti .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu