Asya’da Bir İlk Olarak, Hong Kong Firması Kripto Sigortası Sunacak

Asya’da Bir İlk Olarak, Hong Kong Firması Kripto Sigortası Sunacak

South China Morning Post tarafından aktarılan bilgilere göre, lisanslı sigorta şirketi OneDegree Hong Kong, 100 milyon dolara kadar kripto için teminat sağlamak üzere yerel dijital varlık borsası HKbitEX ile bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma kötü amaçlı yazılım saldırıları, çalışan hırsızlığı ve fiziksel hasar nedeniyle oluşabilecek kayıpları kapsayacak.

OneDegree, daha fazla sigortacının onun örneğini izlemesini bekliyor ve bu da değişken varlık sınıfıyla bağlantılı riskleri azaltmayı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Şirket, risk yönetimi uygulamalarını sektördeki diğer oyuncularla görüşmeye istekli. Hkbitex’in kurucu ortağı Ken Lo, kripto para birimlerine 1.800’den fazla lisanslı varlık yöneticisi ile daha fazla kurumsal sermayenin akmasını istediğini söyledi.

Sigorta kapsamının olmaması, Asya’daki kripto para birimi meraklısı varlık yöneticileri için caydırıcı bir etken oldu. n, kripto endüstrisi hala hack ve çıkış dolandırıcılıklarıyla dolu.

Kripto para sigorta piyasası, düzenleyici netlikten, dijital varlıkların daha geniş çapta benimsenmesinden ve yüksek kripto fiyatlarından yararlanarak ABD’de hızlı bir şekilde büyüyor. 

Nisan ayında Palo Alto merkezli BitGo, kurumsal müşterileri için sigorta kapasitesini hızla yükselen talep nedeniyle 600 milyon dolar artırdı.