Kripto Para Piyasası

Asya piyasalarında Çin desteği

Asya-Pasifik piyasaları Salı günü, Wall Street’te Tesla ve Qualcomm öncülüğündeki teknoloji rallisinin akabinde çoğunlukla düşüş yaşadı.

Tesla payları, Morgan Stanley’nin pay senedini yükseltmesinin ve otonom yazılımındaki atılımlar nedeniyle gelecekte kıymetli bir yükseliş öngörmesinin akabinde yüzde 10 arttı. Qualcomm payları, yarı iletken şirketinin 2026 yılına kadar Apple’a akıllı telefonlar için 5G modem sağlayacağını açıklamasının akabinde yaklaşık yüzde 4 arttı.

Yatırımcı itimadı, Pazar günü The Wall Street Journal’da yer alan ve Fed’in gelecek haftaki toplantıda faiz artırmama konusunda fikir birliğine vardığını belirten bir raporla da desteklendi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi, emlak geliştiricisi Country Garden Holdings’in paylarının yüzde 8,7’ye kadar yükselmesiyle marjinal bir düşüş yaşadı. Bu, alacaklıların Pazartesi günü geç saatlerde altı onshore tahvilinin geri ödemelerini uzatma kararı almasının akabinde geldi.

Anakara Çin pay senetleri, CSI 300 endeksinin yatay çizginin çabucak üzerinde seyretmesiyle baskı altında kaldı.

Avustralya’da S&P/ASX 200, ülkenin Ağustos ayı iş dünyası itimat anketinin Temmuz’daki +1’den +2’ye güçlenmesiyle yatay bir seyir izledi.

Kaynak: Bloomberg HT

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu