HaberlerKripto Para Haberleri

Asya Merkezli Kripto Para Borsası Kikitrade, İngiliz Milyarder Alan Howard’dan Fon Aldı

Asya merkezli bir kripto para yatırım platformu olan Kikitrade İngiliz hedge fon milyarderi Alan Howard'ın yatırımıyla 12 milyon ABD Doları tutarında bir fon artırımı duyurdu.

Kripto para yatırım platformu olan Kikitrade, Asya-Pasifik bölgesindeki büyümesini hızlandırmak için İngiliz hedge fon milyarderi Alan Howard’ın yatırımıyla 12 milyon ABD Doları tutarında bir fon artırımı duyurdu.

Kikitrade ağırlıklı olarak perakende yatırımcılara odaklanmış durumda. Şirket, yeni sermaye ile ürün geliştirme, uyumluluk ve kullanıcı tabanını genişletmeyi planlıyor.

Kikitrade’in kurucu ortağı Allen Ng, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

 “Sıradan insanların genel olarak kripto para hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve en düşük seviyede sürtünme ile katılması için bir kapı olmayı hedefliyoruz . Kitlesel farkındalık ile kriptonun benimsenmesi arasında hala bir boşluk olduğunu ve topluluk odaklı bir yaklaşımla insanları kripto konusunda daha rahat hale getirmenin dönüşüme yardımcı olacağını düşünmekteyiz. Bu pazar hala işin çok başında. Bir endüstri olarak başarılı olmamız için daha fazla genişlememiz gerekiyor.”

Allen Ng, son kripto para piyasası düzeltmesinin “sağlıklı” bir düzenleme olduğunu söyledi. Ng, “Piyasanın daha sürdürülebilir olması ve büyümeye devam etmesi için, bu tür bir ayarlamaya ihtiyacımız var” diye ekledi.

Ng, Hong Kong’un kripto paralara dair olumsuz önerilerine karşı “ Hükümetin bir noktada fikrini kesinlikle değiştireceğine ve onu yeniden perakende satışa açacağına inanıyorum” dedi.

Kikitrade 2020’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürüldü. Yatırımcıları arasında Sequoia’ya bağlı Dragonfly Capital ve Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu