ASX CEO’su, gelecekte borsada daha fazla kripto işletmesinin listelenebileceğini söyledi

ASX CEO’su, gelecekte borsada daha fazla kripto işletmesinin listelenebileceğini söyledi

Sydney Morning Herald’ın haberine göre Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nın (ASX) CEO’su Dominic Stevens Pazar günü yaptığı açıklamada, borsanın endüstri gelişmeye devam ettikçe gelecekte daha fazla kripto işletmesi listeleyeceğini söyledi.

Bu, ASX’in geçen yıl velayet ve özel anahtarlarla ilgili bulgularını Temmuz ayında bir senato komitesine sunduğunda ve yerli yatırımcılara yaptığı uyarının önemli bir ekseni olarak nitelendiriliyor.

Steven ayrıca Haziran ayında, önümüzdeki birkaç yıl içinde borsanın CHESS sisteminin yerini almak üzere geliştirilmekte olan dağıtılmış defter teknolojisi tabanlı (DLT) ödeme sistemine geçeceğini dile getirdi.

Yönetici, DLT sisteminin kripto varlıkları içeren tüm halka açık blok zincirlerinden daha fazla değeri idare edecek şekilde ayarlandığını söyledi.

CEO, şu anda ülkenin en büyük geleneksel madencilik firmaları ve bankalarının hakim olduğu borsa listesine kripto ile ilgili daha fazla işletmenin katılması fikrine ısınıyor gibi görünüyor.

Stevens raporda, “Sektör olgunlaştıkça, Square benzeri şirketlerin gelecekte listelendiğini görebilirsiniz” İfadelerini kullandı.

Stevens ayrıca, borsanın ethereum ve bitcoine dayalı “saf” borsada işlem gören fonlara izin vermek için çalıştığını söyledi. Ancak geçen hafta borsanın kripto endüstrisini “çok hızlı” olarak nitelendirdiğini kabul etti.

Başarılı yönetici ayrıca geçen hafta, yakın zamanda görevi bırakacağını ve ASX’in DLT teknolojisine geçişi nedeniyle önümüzdeki yıllarla ilgili ayrıntılara giremeyeceğini duyurdu. DLT sistemi, kripto endüstrisinin merkezi olmayan borsalarını destekleyen kamu ağlarının aksine izinli ve özel olacak.