HaberlerKripto Para Haberleri

ASIC, Lisanssız Borsalarda Kripto Para Ticareti Yapılmasına Karşı Uyarıyor

ASIC, yatırımcıları, platformların bir AFS lisansına veya AML'ye sahip olup olmadığını kontrol etmeye çağırdı

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu ( ASIC ), lisanssız kripto para birimlerine karşı uyarı yayınlayan en son finansal piyasa düzenleyicisi oldu.

Bugün yayınlanan bir duyuruya göre ASIC, Avustralya Finansal Hizmetler (AFS) lisansına sahip olmayan platformlarda kripto ile ilgili finansal ürün ve hizmetlere yatırım yapan Avustralyalı yatırımcıları uyardı.

Düzenleyici kurum, “Avustralya’da sunulan finansal ürünlerle ilgili olarak finansal hizmetler (danışmanlık veya ticaret gibi) sağlayan bir kuruluşun ASIC tarafından lisanslanması gerekir” açıklamasında bulundu.

Kurum, yayınladığı yarıda yüksek kaldıraçlar sunan ve yatırımcıları cezbeden platformlarda kripto vadeli işlemlerine ve opsiyonlarına yatırım yapmanın risklerini vurguladı.

Ek olarak birçok Avustralyalı yatırımcının aşırı kaldıraç, platform kesintileri veya haksız tasfiyeler nedeniyle bu platformlara yatırım yaparken kayıplar yaşadığına dikkat çekti.

ASIC, Avustralya finansal hizmetler endüstrisini sıkı bir şekilde düzenliyor ve tanınmış düzenleyicilerden biri olarak kabul ediliyor. Kurum, bu yılın başlarında, perakende yatırım risklerini azaltmak için maksimum kaldıraç seviyesine bir sınır koymuştu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu