AscendEx hack saldırısının arkasındaki bilgisayar korsanları, çalınan varlıkların bir kısmını Uniswap’a taşımaya başladı

AscendEx hack saldırısının arkasındaki bilgisayar korsanları, çalınan varlıkların bir kısmını Uniswap’a taşımaya başladı

Anonim bilgisayar korsanları, AscendEx (eski adıyla Bitmax) hack saldırısının ardından parayı aklamak için ilk girişimlerinde Uniswap’a yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde Ethereum aktardı.

Aralık ayı ortasında, AscendEx dijital varlık alım satım platformunun bir güvenlik ihlalinin en son kurbanı olduğu bildirilmişti.

İlk tahminler, kaydırılan toplam miktarın Ethereum, Binance Coin ve MATIC’de yaklaşık 80 milyon dolara eşdeğer olduğunu gösterdi.

Parayı alan adresler hemen kara listeye alındı ​​ve bugüne kadar neredeyse hiç hareket olmadı. Bununla birlikte, blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Ethereum adreslerinden birinden gelen önemli bir aktivite olduğunu vurguladı.

Daha spesifik olarak, bilgisayar korsanları, fonları aklamak için ilk girişimlerinde Uniswap’a yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde ETH gönderdi.

Merkezi olmayan bir borsa olan Uniswap’ın herhangi bir KYC gereksinimi yoktur, bu da faillerin coinlerini karıştırıp takip edilmeden yeni adreslere gönderebileceği anlamına gelir.

Saldırıdan sonra AscendEx, güvenlik nedenleriyle tüm para çekme ve para yatırma işlemlerini askıya aldı ve borsanın tüm hizmetleri yeniden başlatması bir haftadan biraz fazla sürdü.