HaberlerKripto Para Haberleri

Arte by Antonio Citterio Bitcoin ve Ethereum İle Ödeme Kabul Edecek!

Miami'nin Surfside semtindeki en seçkin butik apartman şirketlerinden Arte by Antonio Citterio BTC ve ETH ile ödeme kabul edeceğini söyledi.

Miami’nin Surfside semtindeki en ünlü markalardan biri olan Arte, aynı zamanda Ivanka Trump ve moda blogu yazarı Arielle Charnas gibi pek çok ünlüye de ev sahipliği yapıyor. Arte’nin sunduğu lüks evler içerisinde, şu anda 38 milyon dolara mal olan Villa Nove penthouse’da bulunuyor. Son açıklamalra göre Arte by Antonio Citterio Bitcoin ve Etheruem kripto para birimlerini ödeme portföyüne ekledi.

Arte by Antonio Citterio Bitcoin ve Ethereum İşlemlerinde SolidBlock Şirketinden Destek Alacak

Arte, kripto para birimi ödemelerini ve satış kanallarını kolaylaştırmak için, blok zinciri ve menkul kıymet alım satım platformu SolidBlock ile ortaklık imzaladı. Platform, dijital varlıkların satın alınması ve satılması için özelleştirilmiş çözümler sunacak. Bunun yanında vergi danışmanlığı da yapacak.

SolidBlock’un kurucu ortağı Yael Tamar konu hakkında şunları söyledi :

“Miami’nin en çok rağbet gören binalarından birinin geliştiricileriyle ortak olma fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. Hem yerel hem de uluslararası teknoloji meraklısı alıcılar, süreci kolaylaştıran ve buna yatırım yapmalarına yardımcı olan bir platforma erişimden memnun kalacaklardır. Bu herkes için inanılmaz bir fırsat. “

Sapir Corp başkanı Alex Sapir, kripto para pazarının inanılmaz bir global servet yarattığını ve Arte’ın emlak sektöründe bu ödeme yöntemini etkinleştirmesinin gayet doğal olduğunu söyledi. Arte ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’de, şehri bir kripto para birimine ve teknolojiye dönüştürmek için beraber çalışıyorlar.

Arte by Antonio Citterio Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ettikten sonra Belediye Başkanı Francis Suarez şunları söyledi:

“Kripto para biriminin ve yeni teknolojilerin endüstrinin tüm sektörlerinde kucaklanması, Miami’nin nasıl yüzyılın şehri olacağını gösterecektir.” 

Aynı zamanda Miami, önümüzdeki ay Bitcoin 2021 konferansı adı verilen dünyanın en büyük Bitcoin etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Ancak Miami, gayrimenkul işlemleri için kripto para birimini kabul eden dünyadaki ilk şehir değil. Kripto para birimleriyle gayrimenkul satın almak Dubai’de çok daha önce başlamıştı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu