Art BlockS NFT Sanatçıları, Ağustos Ayında Hayır Kurumlarına 23,5 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Art BlockS NFT Sanatçıları, Ağustos Ayında Hayır Kurumlarına 23,5 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Art Blocks NFT platformundaki sanatçılar, yalnızca Ağustos ayında yardım için tahmini 23,5 milyon dolar topladı ve proje yoluyla toplanan toplam fonu 26 milyon doların üzerine çıkardı. 

NFT’lere gösterilen ilgi her geçen gün artıyor ve fiyatlar arttıkça bundan hayır kurumları da fayda sağlıyor. Art Blocks platformundaki NFT’lerden, geçtiğimiz ay yardım için toplu olarak 23,5 milyon dolar gelir elde edildi.

3 ay önce bu rakamlar 2.3 milyon dolar civarındaydı. Ağustos ayında platformda toplam 25 sanatçı NFT’leri başlattı. Projeler yayınlanmadan önce Art Blocks ve sanatçılar, toplanan fonların yüzde kaçının hayır kurumlarına bağışlanacağı konusunda anlaşıyorlar.

Çoğu proje için sanatçılar, sanat eserinin toplam satışının %10 ila %25‘ini bağışlıyor. 27 Ağustos’ta lansmanı yapılan Geometry Runners adlı küratörlü proje, 3.4 milyon doların üzerinde bağış yaparak en üst sırada yer aldı. 

Projenin sanatçısı Rich Lord, parayı Bilgi Teknolojisi ve İnovasyon Vakfı ile Rainforest Nations Koalisyonu arasında paylaştırdı. Art Blocks projeleri şu anda bir Hollanda müzayede formatı aracılığıyla piyasaya sürülüyor.

Bununla birlikte, Geometry Runners, 1000 NFT’nin tamamını 5 ETH‘lik başlangıç ​​fiyatından sattı ve koleksiyoncular merakla beklenen koleksiyona koşarken gaz fiyatları yükseldi.