Ark Invest CEO’su Piyasalarının Bir Balon Olmaktan Uzak Olduğuna İnanıyor

Ark Invest CEO’su Piyasalarının Bir Balon Olmaktan Uzak Olduğuna İnanıyor

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, geçtiğimiz günlerde piyasa görünümü hakkında konuştu. Wood, Bitcoin ve kripto para birimleri etrafında gelişen endüstrilerin ekosistemine dair görüşlerini aktardı.

Yahoo Finance ile konuşan CEO, kripto para birimlerinin geleceğini parlak gördüğünü söyledi. Wood, milyarder yatırımcı John Paulson’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik son eleştirisine katılmıyor ve Bitcoin’in bu dijital çağda bir değer deposu olarak altını geçmeyi başardığını iddia ediyor:

“Kripto para birimleri hakkında eksik olduğunu düşündüğümüz şey, bunların bir değer deposu veya dijital altından çok daha fazlası olduğudur. Bitcoin, tamamen merkezi olmayan ve politikacıların kaprislerine tabi olmayan yeni, küresel bir para sistemidir.”

Birkaç gün önce Paulson , Bloomberg’e kendi görüşüne göre kripto para birimlerinin sonunda sıfıra inmek zorunda kalacağını söyledi:

“Buna katılmayan birçok insan olacak, ancak kripto para birimlerine yatırım yapmamanız gerektiğini düşünüyorum. Sonuç olarak, kripto para birimlerinin, bugün nerede işlem yaptıklarına bakılmaksızın, sonunda değersizliğini kanıtlayacağını düşünüyorum.”

Cathie Wood, Kripto Para Dünyasının Balon Olmaktan Uzak Olduğuna İnanıyor

Wood ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen düzenlenmiş borsalardan ikisi olan Coinbase ve Robinhood’a yaptığı yatırımlardan bahsetti.

İlk başta, Robin Hood‘un kripto para birimlerine geçişinin iş modeli için çok olumlu olduğunu kanıtladı ve SEC daha fazla kontrol uygulamaya çalışıyor olsa da, yakın gelecekte yatırımcıları endişelendirecek herhangi bir olumsuz değişiklik beklemiyor.