Arjantin’in Eski Cumhurbaşkanı Macri: Ethereum 21. Yüzyılın En Yenilikçi Teknolojilerinden Biridir

Arjantin’in Eski Cumhurbaşkanı Macri: Ethereum 21. Yüzyılın En Yenilikçi Teknolojilerinden Biridir

Kısa Notlar

  • Arjantin’in eski cumhurbaşkanı Mauricio Macri, Vitalik Buterin ile görüştükten sonra Ethereum’u “yenilikçi” olarak nitelendirdi.
  • Arjantin, para birimi ve enflasyon sorunları arasında kriptoyu benimsemeye devam ediyor.
  • Ethereum, yeni yılda inovasyon yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Arjantin‘in eski cumhurbaşkanı Mauricio Macri, Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin ile bir görüşme yaptığını açıkladı. Karşılaşmayı bir tweet‘te anlatan eski başkan, Ethereum’un 21. yüzyılda “en yenilikçi merkezi olmayan teknolojilerden biri” olduğunu belirtti. Ayrıca, Ethereum’un yerel para birimi olan Ether‘i dünyanın en değerli paralarından biri olarak tanımladı.

Macri, görüşmelerinde geçen konuşmaların çoğunun kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinin hükümetler için oynayabileceği rol etrafında olduğunu ekledi.

İkili, protokolün ana ağda başlatılmasından bu yana ilk yıldönümünü kutlamak için Buenos Aires‘te The Graph tarafından düzenlenen bir etkinlikte bir araya geldi.

“Yüzyılımızın en yenilikçi merkezi olmayan teknolojilerinden biri olan Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ile büyüleyici bir karşılaşma. Ether para birimi dünyanın en değerli para birimlerinden biridir. Devletler için kripto ve blockchain fırsatlarının rolü hakkında sohbet ediyoruz.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Sahiplerinin Sayısı %7 Artarak Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

Ancak, Latin Amerika tatil turunun bir parçası olarak Arjantin’e gelen Buterin adına görüşmenin planlanmamış bir görüşme olduğu anlaşılıyor. 27 yaşındaki Buterin etkinliğe hazırlıksız gelmesine rağmen, katılımcılar tarafından anında tanındı.

Web3 protokolleri vakfının bir üyesi olan Lorena Fabris, Buterin’i kriptonun “Messi’si” olarak nitelendirdi ve katılımının Ethereum tabanlı protokolün Arjantin kripto para birimi topluluğundaki popülaritesini artırmak için çok şey yaptığını kaydetti.