HaberlerKripto Para Haberleri

Arjantin Vergi Kurumu Kripto Para Borsalarından Rapor İstiyor

Yakın bir zamanda Arjantin vergi kurumu kripto para ticareti yapan vergi kaçakçılarını avlayabilir.

Arjantin Vergi Kurumu kripto para borsalarından her ay tüm işlemleri rapor etmelerini emretti. Bu da yorumcular tarafından ülkede sıkı düzenlemelerin başlayacağının bir işareti olarak görülüyor.

Arjantin Vergi Kurumu Uyarıda Bulundu

Arjantin Vergi Kurumu kripto para kararına uymak için ülkede faaliyet gösteren her bir dijital varlık borsasına uyarı iletildi. Şirketlerin formu doldurmaları için ayın 15’ine kadar zamanları olacak.

Rapor, borsaların her bir müşteriyi tanımladıkları hesapların listesini; meydana gelen kayıtlar, iptaller ve değişiklikler; cüzdanların toplam gelirleri, gider ve son aylık bakiyesini kapsayacak.

İlginç bir şekilde, kullanıcıların eşler arası (P2P) platformlar aracılığıyla Bitcoin ( BTC ) gibi kriptoları satın almak için kullanabilecekleri yerel bir ödeme ağ geçidi olan Mercado Pago‘da incelemeye tabi olacak.

Arjantin’e Yakında Bir Kripto Yönetmeliği Geliyor mu?

Önlem, Arjantin Merkez Bankası’nın (BCRA) Nisan 2021’de yerel bankalardan kendilerine Bitcoin ile uğraşan ve diğer her türlü dijital varlık işlemlerini gerçekleştiren müşterileri hakkında bilgi iletmelerini istemesinin ardından duyuruldu .

Bu tür bir talep, kripto para piyasasının daha büyük bir düzenleme için gerekli olup olmayacağını değerlendirmeyi hedefliyor ve Arjantinli yetkililerin yerel sanal para alanını düzenlemenin yollarını değerlendirdiğini öne sürüyor.

Arjantin’deki dijital varlık şirketleri arasında yapılacak incelemeye ilişkin gelecek kararlara rağmen, ülke böyle bir pazara artan bir ilgi göstermeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu