HaberlerKripto Para Haberleri

Arjantin, Maaşların Kripto Paralarla Ödenmesine İzin Vermeyi Önerdi

Arjantinli bir milletvekili bu hafta, çalışanlara kripto para birimiyle ödeme yapılmasına izin veren bir yasa tasarısı sundu .

Arjantin Kongre üyesi José Luis Ramón, halkın “özerkliklerini güçlendirmelerine ve satın alma gücünü korumalarına” izin vermek için kripto para ile maaş ödenmesi tasarısını sunduğunu söyledi .

Ramón, sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide “Bu girişim, daha fazla özerklik ve maaş yönetimi getirmeyi sağlayacak” dedi.

2019’dan beri Arjantin halkı, ülkenin merkez bankasının onayı olmadan yabancı para transferi hizmetlerine ve borsalara erişim sağlayamıyor.

Bu, yabancı para biriminde ödeme alan kişilerin, dövizi pesoya çevirmek için hükümet tarafından yetkilendirilmiş bir kanal kullanmaya zorlandıkları anlamına gelmektedir ve genellikle piyasa kurundan önemli ölçüde daha kötü bir oranda gerçekleşiyordu.

[affiliate_news2 id=”3699″]

Daha geçen ay El Salvador, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke oldu. Kısa bir süre sonra Panamalı muhalefet lideri Gabriel Silva, girişimi takip etmek istediğini söyledi .

Ancak El Salvador, uygulamada bazı zorluklarla karşılaştı. Maaşların Bitcoin ile ödenip ödenemeyeceğini düzenlemekten hangi departmanın sorumlu olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşandı ve Dünya Bankası , ülke genelinde Bitcoin altyapısının kullanıma sunulmasına yardımcı olmayacağını söyledi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu