Bitcoin HaberleriHaberler

Arjantin Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası Uyarısına Rağmen Bitcoin’e Sıcak Baktığını Söyledi

Arjantin Cumhurbaşkanı Bitcoin'i yasal ödeme aracı ve merkez bankası dijital para birimi olarak benimsemeye açık olduğunu belirtti.

Arjantin Cumhurbaşkanı Alberto Fernandez, ülkenin merkez bankası başkanı Miguel Pesce’nin kripto para birimlerini tehdit olarak tanımlamasından sadece iki gün sonra, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimsemeye açık olduğunu belirtti.

Medya kuruluşu Caja Negra ile yaptığı röportajda, Fernandez’e Arjantin’de bir CBDC’yi düşünüp düşünmeyeceği  soruldu. Fernandez, “Çok ileri gitmek istemiyorum… ama ‘hayır’ demek için bir neden yok” diye yanıtladı.

Fernandez, Bitcoin’in küresel ekonomideki sıkıntılara karşı bir önlem olarak hareket etme potansiyelini kabul etmesine rağmen, “ne kadar yabancı olduğu ve bunun nasıl olduğunu anlamak zor olduğu için kripto para birimi sektörüne karşı hala temkinli olduğunu” dile getirdi.

10 Ağustos’ta Arjantin Finans Yöneticileri Enstitüsü Dijital Finans Forumu’nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Pesce, Bitcoin’in yatırımcılar için yalnızca kısa vadeli hype döngülerinde değerli olduğunu ve ülkenin Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından tanımlanan bir finansal varlık olmadığını söyledi.

Pesce, merkez bankasının Bitcoin ödemelerini ve bilgisiz yatırımcıların kripto varlıklarıyla ilgilenmesini önleme önceliğini dile getirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu