Arizona Senatörü Tarafından Gönderilen İki Kripto Yasa Tasarısı Daha

Arizona Senatörü Tarafından Gönderilen İki Kripto Yasa Tasarısı Daha

Arizona Senatörü Wendy Rogers‘ın kripto konusunda iyimser olduğunu söylemek yetersiz kalır. Senatör, Arizona Senatosu ve Arizona Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilmek üzere iki kripto para birimi yasa tasarısı daha sundu. Bu tasarı, geçen hafta Grand Canyon (Büyük Kanyon) eyaletinde Bitcoin’i yasal ihale yapmak için yapılan başvuruyu takip ediyor.

Yeni yasa tasarıları ne öneriyor?

İki yeni yasa tasarısı SB1127 ve SB1128’dir. SB1127, Arizona Revize Tüzüğünün Bölüm 1, Başlık 35, bölüm 1, 3. maddesinde yapılan değişiklikleri ele almaktadır. Bir devlet kurumunun para cezaları, medeni veya diğer cezalar, kira, oranlar, vergiler, ücretler, harçlar, gelir ve diğer yükümlülükler için ödeme almak üzere bir anlaşma yapmasına izin verilmesini önermektedir. Devlet kurumu tam tutarı alana kadar ödeyen kişi faiz, ödeme ve cezalardan sorumludur. SB1127, eyalet sakinlerinin belirli kripto para birimlerinde gelir vergisi ödemesine izin veren 2018 tarihli bir yasa tasarısının temelini oluşturuyor.

SB1128, herhangi bir itibari para birimi olmayan ve bir hesap birimi, değer deposu veya bir değişim aracı olan değer temsili olarak tanımlanan “sanal para birimi” için bir vergi muafiyeti önermekte.

SB1127’nin Arizona Senatosu ve Arizona Temsilciler Meclisi tarafından onaylanması gerekecek. İkincisi, seçmenlerin sanal para biriminin IRS tarafından kabul edilen emlak vergisi programından muafiyeti konusunda söz sahibi olacağı gelecekteki bir genel seçimin sonucuna bağlı olacak.

SB1127, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve BitcoinCash ile ödemelerin yapılmasına izin verecek.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kremlin Sarayı: Ruslar 200 Milyar Doların Üzerinde Kripto Tutuyor

Kripto için kırmızı halı serecekler

Geçen hafta Senatör Rogers tarafından BTC‘yi yasal ihale yapmak için SB1341 adlı bir yasa tasarısı yayınlandı. Bu tasarı, vatandaşların Bitcoin’de maaş almasını ve uygun gördükleri şekilde kullanan şirketleri içeriyor. ABD Anayasası, devletlerin ABD doları dışında herhangi bir şey kullanması için bir boşluk bırakmadığından, Rogers için zorlu bir savaş olduğunu kanıtlayabilir. Sikke Maddesi, Kongre’ye münhasıran “yasal ihaleyi” tanımlama yetkisi verir. Bir tweet’e göre Rogers, “Arizona’yı en Bitcoin ve kripto dostu devlet yapmak istiyorum” dedi. O, göreve gelmesi durumunda Bitcoin yasal ihalesini yapma sözü veren kripto yarışında Teksas vali adayı Don Huffines‘in beklentisiyle karşı karşıya. Her iki devletin de Başkan Nayib Bukele gibi kendi bitcoinlerini satın alıp almadığını ve kriptonun doğal oynaklığına tahammül edip edemediğini görmek ilginç olurdu.