Blockchain Haberleri

Argo Blockchain Kanada’da 2 Veri Merkezi Satın Aldı

Argo Blockchain, Bitcoin madencilik kapasitesini artırmak amacıyla Kanada'nın Quebec eyaletinde bulunan iki veri merkezini satın aldı.

Argo Blockchain Kanada’da aldığı veri merkezlerinin her ikisi ile de 20 MW’lık bir kombine güç kapasitesi üretecek. Bu veri merkezleri neredeyse tamamen yerel olarak üretilen hidroelektrikler ile çalışıyor. Yani Argo bölgedeki ucuz enerjiden yararlanabiliyor.

Argo Blockchain Stratejik Bir Edinim Sağladı

Şirkete göre, son satın alma işlemi, makinelerinin barındırıldığı madencilik tesisleri üzerindeki kontrolü artırma stratejisinin bir parçası.

Görünüşe göre, Argo Blockchain şirketinin önemli sayıda madencilik makinesi bu iki veri merkezinde barındırılıyor. Şirket, bu hareketin işine uzun vadeli istikrar getireceğini vurguluyor.

Argo CEO’su Peter Wall konu hakkında şunları söyledi:

 “Argo’nun Kanada’daki veri merkezlerini satın alması, şirket için başka bir kilometre taşını temsil ediyor, çünkü madencilik üretimimiz ve madencilik maliyet tabanımız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya çalışırken, aynı zamanda uzun vadeli büyüme için sağlam temeller atıyoruz.”

Ek olarak, duyuruda, satın alma için yapılan ödemelerin, bu imkanlarla ilgili mevcut banka yükümlülüklerinin üstlenilmesi ve daha önce yapılan mevduatlar dahil olmak üzere, ağırlıklı olarak nakit olmadığı belirtildi.

Büyük kripto madenciliği şirketlerinin çoğuna benzer bir şekilde, Argo, kripto madencilik teçhizatı cephaneliğini artırıyor . Şirket yıl boyunca 1.330 Bitcoin çıkarırken 2019’da Bitcoin madenciliği gelirine göre yüzde 1000’lik bir artış yakaladı. Dahası, 2021’in ilk birkaç ayı için etkileyici operasyonel rakamlar bildirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu