HaberlerKripto Para Haberleri

Argo Blockchain CEO’su: ”Bitcoin madenciliğini iklim dostu bir hale getirmek istiyoruz”

Argo Blockchain CEO'su Peter Wall, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini daha iklim dostu hale getirmek için şimdiye kadar yapılan çabalar hakkında konuştu.

Argo Blockchain CEO’su Peter Wall, CNBC’e verdiği röportajda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini daha iklim dostu bir hale getirmek için gösterilen çabalardan bahsetti.

Şirket Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören halka açık bir blockchain teknolojisi firması olarak faaliyet gösteriyor.

Wall, Çin hükümetinin Bitcoin ve kripto madenciliğini yasakladığını duyurmasının ardından firmanın Çinli kripto madencilerinden gelen soruları yanıtladığını söyledi.

Kuzey Amerika gibi bölgelerde yeterli yenilenebilir enerji var

Argo Blockchain CEO’su ayrıca, madencilik için önemli miktarda yenilenebilir enerjinin bulunduğu Kuzey Amerika’da madencilerin daha fazla memnuniyetle karşılanacağını ifade etti.

Ek olarak, Bitcoin ve kripto madenciliğinin şu anda kullanılandan daha fazla yenilenebilir enerji kullanmasını sağlamak için ciddi şekilde çalışan pek çok farklı kurum olduğunu da sözlerine ekledi.

Argo, Microstrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından yönetilen Bitcoin madencilik konseyine de katıldı.

Şirket ayrıca, ana amacın küresel kripto endüstrisini karbondan arındırmak olduğu kripto iklim anlaşmasını da imzaladı. Konseyin üzerinde çalıştığı bir diğer hedef, 2040 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonu sağlamak.

Argo Blockchain, kripto paraların madenciliği için tüketici dostu ve düşük maliyetli hizmetler sunan küresel bir veri merkezi işletiyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu