Arcane Research, 2022 için kripto tahminlerini yayınladı

Arcane Research, 2022 için kripto tahminlerini yayınladı

Blockchain veri araştırma firması Arcane Research,  2022’ye girecek kripto pazarları için tahminlerini sundu. Arcane’nin 28 Aralık Haftalık Güncelleme raporu Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum’a ( ETH ) odaklanıyor.

Bunun yanında diğer büyük paraları, merkezi olmayan finansı ( DeFi ), meme paralarını, değiştirilemez tokenleri ( NFT ), türevleri ve diğerlerini de araştırıyor. Arcane, raporda ele alınan her konuda 2022‘de ne olacağına dair bir tahmin sundu.

“Bitcoin, 2022’de S&P 500’den daha iyi performans gösterecek”

Rapor, 2021 yılına kadar Bitcoin’in S&P 500 endeksinden daha iyi performans gösterdiğini belirtti. S&P 500 bu yıl %28 artarken Bitcoin %73 arttı ve Arcane, Bitcoin’in gelecek yıl bu performansı sürdüreceğine inanıyor. 

“XRP ve Cardano ilk 10’dan düşecek”

Arcane, bu yıl Binance Coin’deki (BNB) muazzam kazanımların Mayıs ayında yaklaşık %1600 ile zirveye ulaştığını ve yılı %1344 ile tamamladığını kaydetti. 

NFT çılgınlığı ile birlikte Solana ve Terra gibi alternatiflerin piyasa değerindeki büyümeye dayanarak, analistler Ripple ( XRP ) ve Cardano’nun ( ADA ) ilk 10 listesinden çıkacağını söylüyor.

Alternatif katmanlar, ETH’den daha iyi performans göstermeye devam edecek

ETH, bu yıl %455 ila %73‘lük bir kazançla BTC’den daha iyi performans gösterirken, diğer katman-1 blok zincirleri ETH’den daha iyi performans gösterdi.

Geleneksel oyun şirketleri giderek daha fazla NFT ekleyecek

DappRadar’a göre kriptoda bu yıl NFT’lerin büyük satışları gerçekleşecek. Splinterlands ve Alien Worlds gibi blok zinciri oyunlarının günlük yaklaşık 526.000 aktif kullanıcısı var. Arcane, 2022’de geleneksel oyun markalarının NFT alanına dalacağını ve gelişen pazardan yararlanacağını tahmin ediyor.