GameFi Platformu Arcade, Finansman Turunda 8 Milyon Dolar Topladı

GameFi Platformu Arcade, Finansman Turunda 8 Milyon Dolar Topladı

Arcade ekibi tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, stratejik finansman turu başarıyla tamamlandı. Yeni bir GameFi platformu olan Arcade, oyna-kazan segmentinde son teknoloji “Protokol Kontrollü Değer” uygulamasını tanıtmaya hazırlanıyor.

Son derece itibarlı şirketlerden oluşan bir gruptan toplam 8.000.000 dolar toplandı. Merit Circle, Shima Capital, CitizenX, Alpha Crypto Capital, Tenzor Capital, Prometheus, Plutus VC, OIG, R-930 Capital, Flow Ventures, GAINS Associates, Dynamite Ventures, Hingsdaul Capital, CSP DAO ve Spring Dawn ile turu yönetti.

Bunun yanında Ventures ve Leos Ventures, fon yaratma çabalarında Arcade’i de destekliyor. Yeni toplanan fonlar, kripto sahiplerinin en iyi oyna-kazan ekosistemlerinden faydalanmasını sağlayan bir kavram olan “Görev Havuzları”nın ilerlemesini destekleyecek.

Kullanıcılar, ekstra periyodik ödüller elde etmek için oyun içi varlıklarını NFT olarak stake edebilirler. Arcade’in kurucu ortağı Kevin Oakeson, konseptin GameFi segmentini yeni nesil kripto meraklılarına tanıtacağından emin görünüyor.

Merit Circle CEO’su Marco van den Heuvel, ekibinin fon sağlamanın yanı sıra Arcade’i blok zincir teknolojisi ve pazarlama konusundaki uzmanlığıyla destekleyeceğini duyurdu:

”Orijinal konseptiyle Arcade, DeFi ile kazan-kazan arasındaki boşluğu doldurma konusunda kuşkusuz geleceğe öncülük ediyor. Merit Circle olarak bizler, Arcade’i yalnızca finansal olarak değil, aynı zamanda danışmanlık rolünde de desteklemekten mutluyuz. Birlikte çalışarak, kazan-kazan endüstrisinde devrim yaratabileceğimize inanıyoruz.”

Sonuç olarak şirket, ARCADE sahipleri için bir ETF platformu gibi çalışacak zincirler arası GameFi merkezli bir ekosistem sunacak.