HaberlerKripto Para Haberleri

Apple Kripto Para Alanında Deneyimli Yönetici Arıyor

Apple’ın açmış olduğu yeni pozisyon, şirketin kripto paralar ile ödeme hizmeti için çalışma yapmaya başladığı spekülasyonlarına sebep oldu

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple tarafından açılan iş ilanı şirketin kripto para sektörüne giriş yapacağı ve ödeme hizmetlerine dahil edeceği söylentilerini beraberinde getirdi.

Şirket, yayınladığı ilanda dijital cüzdanlar, BNPL, Hızlı Ödemeler, kripto para birimi gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya bunlarla beraber 5 yıldan fazla tecrübeye sahip bir iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu.

Apple büyük ölçüde kripto para birimi endüstrisinin dışında kalıyordu ve bu pazara açılmak için kesin planların sinyalini vermemişti. Markanın kripto para hizmetlerine başlayıp başlamayacağı ise büyük merak konusu olmuştu.

Apple Kripto Para Hizmetlerine Dahil Olabilir

Kripto paralar artık e-spordan finans kuruluşlarına ve sanattan spora kadar pek çok alana entegre edilmeye başlandı. Amerikan şirketi Apple’da artık bunlardan biri olmak isteyebilir.

Yayınlanan ilana göre işe alınacak olan yönetici ödemelerden, cüzdanlardan ve ticaret ekibinde liderlik etmekten sorumlu olacak.

Şirketin açmış olduğu iş ilanında, kripto para birimleri ve dijital cüzdanlar vurgusu en çok dikkat çeken bölüm oldu. Pozisyona dahil edilecek yöneticinin Apple teknolojileri ile kripto paraların koordinasyonuna destek olması isteniyor.

Geçmiş dönemlerde Apple, Apple Pay ile kripto para ödemelerine aracılık etmeye başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda da Gemini, Apple Pay’e destek verdiğini söyledi. 2,1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple şirketi, ABD’de işlem gören en büyük marka olmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu