Anonymous: Ver Tankı Al 52 Bin $’lık Bitcoini!

Anonymous: Ver Tankı Al 52 Bin $’lık Bitcoini!

Ünlü hacker organizasyonu Anonymous‘un Rus askerlerine tanklarını bağışlamaları için Bitcoin ödemeleri teklif ettiği söyleniyor. Bilgisayar korsanları, bağışlanan her savaş aracı için 52.000 doların üzerinde BTC vermeyi teklif ediyor.

Anonymous: Bir tank karşılığında BTC

Ukrayna tarafı, Rus işgalini sadece silahlarla ve doğrudan çatışmalarla değil, aynı zamanda dijital bir saldırıyla da durdurmaya çalışıyor. Birkaç gün önce, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, hükümetin bir bilişim ordusu oluşturacağını duyurdu. Politikacı, “Dijital yeteneğe ihtiyacımız var. Herkes için görevler olacak. Siber cephede mücadeleye devam ediyoruz.” dedi.


Uluslararası hacker grubu Anonymous da Rusya’ya karşı birkaç siber saldırı gerçekleştirdi. Sadece iki gün içinde, örgüt 300’den fazla Rus hedefini ihlal ederek 1 milyar ruble (yaklaşık 10 milyon dolar) topladı.

Anonymous beyaz bayrak istiyor

Kripto para birimleri için bir tank takas etmek isteyenler beyaz bir bayrak sallamalı ve hacker grubunun onları tanıması için “million” kelimesini kullanmalıdır.

Anonymous, “Ölmek değil, aileleri ve çocukları ile yaşamak isteyen Rus askerleri, küresel Anonymous topluluğu size yardım etmek için BTC’de 1.225.043 RUB topladı.” dedi.

Anonymous, Şubat ayı sonlarında Vladimir Putin‘e savaş ilan etti.


Grup daha sonra Rus liderin Ukrayna’nın işgalini durdurmaması halinde “dünyanın her köşesinden benzeri görülmemiş siber saldırılarla karşı karşıya kalacağı” konusunda uyardı. Dün @NFTshawty kullanıcısı tarafından bildirildiği üzere, Ukraynalı çiftçiler konuyla ilgilenmeye başladı ve bir Rus tankını çaldılar.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FED Başkanı Powell, Faiz Artışını Bu Ay İçin Uygun Olarak Nitelendirdi


Batı dünyası Putin’i durdurmaya çalışıyor

Ukrayna’da Rus kuvvetleriyle doğrudan bir silahlı mücadele yapılmamasına rağmen, “büyük güçler” Rusya’ya ekonomik savaş ilan ettiler. Avrupa Birliği, Rusya Merkez Bankası ile işlemleri yasakladı. AB bu şekilde davranarak Rusya’nın Batı Avrupa ile kur bağlarının kesilmesini istiyor.

Birleşik Krallık da benzer önlemler aldı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rus bankalarının İngiliz finans sisteminden çıkarılacağını duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri de yaptırımlara katıldı ve bir düzine kadar büyük devlete ait şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde fon elde etme olasılığını ortadan kaldırdı. Bunlar arasında Rusya’nın en büyük finans kurumu olan Gazprom ve Sberbank enerji endişesi de yer alıyor. Bu yaptırımlara ek olarak, Biden yönetiminin bir sözcüsü şunları söyledi:

Stratejimiz, açıkça söylemek gerekirse, Başkan Putin Ukrayna işgalini sürdürmek istediği sürece Rus ekonomisini geri çekmek.

Bu ambargolar, birçok Rus’un alternatif bir finansal araç olarak kripto para birimlerine yönelmesine neden oldu. Bu tür kullanıcılara hizmet vermeyi durdurmak için çok sayıda talebe rağmen Binance ve Kraken gibi önde gelen dijital varlık platformları bunu yapmayı tercih etmedi. Ancak Polonya‘da popüler olan Zonda kripto borsası dün Rus kullanıcıların hesaplarının bloke edildiğini duyurdu.